demant hesablama yardım

kubilay46

Üye
arkadaşlar benim sayaç değerim o.gden alınıyor demant hesablamsı bildiğim kadarı ile akım trafosu oranı ile hesablanıyor ama benim çarpanım 4140 demantı bununlamı çarpacağım yoksa o.g akım trafosu oranım 60/4 yani 12 bunulamı çarparak bulacağım bizim sayaç ölçümü ogden yapıyor çift terime geçeceğiz sözleşme gücümüz 1500kva şuanki demant 0,376 bunu neye göre hesablayacağız yardımlarınız için teşekür

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sayaçta 1.6.0 değeri demandı verir bunu sayaç çarpanı ile çarparsanız kw cinsinden demenadı bulmuş olursunuz

yani 0,376x4140 = 1556 kw o ay içindeki demantınız

sayın tahir 18 yukarıda bulduğunuz 1556 kW o ayki en yüksek çekilen güç değerimidir teşekkürler

sayın tahir 18 yukarıda bulduğunuz 1556 kW o ayki en yüksek çekilen güç değerimidir teşekkürler

En yüksek güç değeri değildir.1556kw lık değer; bir ay içindeki her hangi bir 15dakikalılık dönemdeki güçtür.15dk 'dan kısa süreli daha büyük yüklenme demant olarak kayıt edilmez.

15 dakika peryotlarla sayaç tarafından demand ölçümü yapılır

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri