Delta vfd-el-w sensörle çalıştırma

Gvn.41

Üye
Delta vfd-el-w konveyör bant ürün geldiğinde belli bir süre çalışacak sonra duracak sistem bu şekilde devam edecek nasıl yapabilir ürün den kaynaklı sinyal 1 kez gelecek ürün banttan çıkana kadar çalışacak sonra duracak

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
MERHABA
bu uygulamayı yapmak için 2 addet sensöre ihtiyacın var .
1.sensör bandın başına ürünü görer görmez ilk çevrimde yükselen kenar tetikle röle enerjilenecek.rölenin açık kontaklarını vfd el nin dijital girişlerine(+24-m0) klemenslerine bağlıyorsun kuru kontak bant çalışıyor.2,bant sonuna yakın sensörü ürünü gördü ,bant motoru durdu.
2.sensör görünce röleyi resetliyorsun.
set resetle yapabilirsin ister akıllı röle kulllan,istersen de otomatik kumandayla yap.
Aynı işi tek sensörle zamanlama koyarak,timer lada yapabilirsin, sürücünün frekansı sabitse ,ürün bandın başlangıcından sonuna doğru kaç dk da tamamlıyor.

cevabınız için teşekkür ederim
Tek sensör ve tek Zaman rölesi ile yapmak istiyorum bunun hakkında 1dk 10sn süreyle nasıl ayarlayabilirim işlemi yapıyorum fakat sensorden tetik tek sefer geldiği için muhurlemeye ihtiyaç var bu mühürü nasıl resetlemek gerekiyor orada sorun yaşıyorum işlem konveyörun boşta çalışmaması ürün yokken durması süre için de amaç konveyuzerinde ürün kalmaması

Sensörden pulse geldiğinde, yükselen kenar tetik, tek çevrimde, R1 yardımcı rölesi kontağı açar kapatır. K1 rölesinin açık kontaklarını sürücünün dijital girişlerine bağlıyorsun, timer sayıyor, istenilen süre sonunda z1 kontağını açar olay biter,
Sensörden pulse gelene kadar devam eder.
Kontrol edin sizde.

Ekli dosyalar

• IMG_20221106_014816.jpg
    IMG_20221106_014816.jpg
    122 KB · Görüntüleme: 39
Çok sağolun teşekkür ederim

Sensörden pulse geldiğinde, yükselen kenar tetik, tek çevrimde, R1 yardımcı rölesi kontağı açar kapatır. K1 rölesinin açık kontaklarını sürücünün dijital girişlerine bağlıyorsun, timer sayıyor, istenilen süre sonunda z1 kontağını açar olay biter,
Sensörden pulse gelene kadar devam eder.
Kontrol edin sizde.

elinize sağlık. sanki sensör çıkışını direkt R1'e bağlamanız yeterli R2'yi kullanmanıza gerek yok gibi geldi.

EKTS'de
elinize sağlık. sanki sensör çıkışını direkt R1'e bağlamanız yeterli R2'yi kullanmanıza gerek yok gibi geldi.
r1 ile r2 röleleri birbiri ile ilişkili plc deki yükselen kenar kontağı otomatik kumandadaki şekli.
@Gvn.41 ektse'de çizilmiş olan devreyi uygulayın .kütüphanede indüktif sensör olmadığı için çizimde sensör yerine buton bağlandı.

Ekli dosyalar

• SENSÖRLÜ YÜKSELEN KENAR DEVRESİ.esc
    23.7 KB · Görüntüleme: 11
EKTS'de

r1 ile r2 röleleri birbiri ile ilişkili plc deki yükselen kenar kontağı otomatik kumandadaki şekli.
@Gvn.41 ektse'de çizilmiş olan devreyi uygulayın .kütüphanede indüktif sensör olmadığı için çizimde sensör yerine buton bağlandı.

ekteki devre nasıl olur?

Ekli dosyalar

• sensorlu bant calismasi.esc
    14.4 KB · Görüntüleme: 7
ekteki devre nasıl olur?
Evet devreniz çalışıyor tek r1 rölesi kullanarakta,çalışıyor sistem.devrenizde şöyle bir güvenlik açığı gördüm sensör takılı kaldığı zaman timer zamanı sıfırlamıyor. Devamlı bant sürücüsü çalışmaya devam ediyor.
ben yaptığım devrede r1,r2 yükselen kenar kontağı sensör tepkimesi hızlı olabileceğini düşünerek öyle yaptım. Sizde biliyorsunuz ki, otomatik kumanda da ,çözüme gitmek için birçok method var.
sinyal 1 kez gelecek
demesine istinaden yükselen kenar kullandım.

Ekli dosyalar

• yukselen kenar (1).jpg
    yukselen kenar (1).jpg
    13.4 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Evet devreniz çalışıyor tek r1 rölesi kullanarakta,çalışıyor sistem.devrenizde şöyle bir güvenlik açığı gördüm sensör takılı kaldığı zaman timer zamanı sıfırlamıyor. Devamlı bant sürücüsü çalışmaya devam ediyor.
ben yaptığım devrede r1,r2 yükselen kenar kontağı sensör tepkimesi hızlı olabileceğini düşünerek öyle yaptım. Sizde biliyorsunuz ki, otomatik kumanda da ,çözüme gitmek için birçok method var.

demesine istinaden yükselen kenar kullandım.

doğrudur, ikinci bi secenek olarak değerlendirilebileceğini düsünerek araya girdim. elinize sağlık.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,221
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Geri