delta robot

ib000

Üye
meraba arkadaşlar.makine mühendisliği okuyorum.üniversiteden delta robotla ilgili proje aldım.tasarımı ve simülasyonunu solidworksde yaptım.delta robotun kinematik ve dinamik denklemlerinin bilgisi ve robotun çalışması ile ilgili bilginize ihtiyacım var netten birkaç yerde döküman buldum hepsi ingilizceydi çevirmeye çalıştım biraz.sizlerde yardımcı olabilirseniz sevinirim.

arkadaşım merhaba

yardım diyorsun ama ne istiyorsun tam olarak yazarsan daha çabuk cevap alırsın bu şekilde havada kalıyor sözlerin.

kolay gelsin

delta robotun kinetik,dinamik denklemleri ve çalışır durumdaki delta robotu çalıştıracak programa ihtiyacım var.öğrenebileceğim bi kaynak bilyorsanızda yazabilseniz iyi olur.sağolun.

Türkiyede devreye alınmış durumda olan delta robot sayısı 3-4 ü geçtiğini sanmıyorum.En azından son araştırmalarımda öyle idi 1,1-5 yıl kadar önce .Yani heyecanızı kırmak istemem kesinlikle ama baya çaba sarfetmeniz gerekecek.Bu konu hakkında türkçe kaynak bulmak hemen hemen imkansız o yüzden size yabancı kaynaklı , delta kinamatiği konularına yönelmenizi tavsiye ederim.Detaylı bir aramayla netten bulacağınız döküman sayısı hayli fazla.

Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,226
Kullanıcılar
450,018
Son üye
nuranselimov93

Yeni konular

Geri