delta link haberleşme bağlantı

sistemde 1 master 5 adetde slave plc var bunun gibi bi proje yapmıştım daha once haberleşmemde problem olucağını düşünmüyorum,yalnız her plc yi aynı link haberleşmeyi yaptığım rs-485 konnektöründen 1 adet operatör panel ve 1 adet hız sürücüylede haberleştiricem,bunun link haberleşmeye zararı olurmu?
aceleden kabaca çizdiğim resmide ekliyorum bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

arkadaşlar bilgisi olan birisi yokmu bu konu hakkında , bu şekilde olmassa sürücüleri 0-10 v la sürücem her plcnin yanına analog modul bağlayıp ,ekranlarıda rs-232 den bağlıcam ,masraf çıkartmak istemiyorum bu şekilde çalışırsa,,,

yada şu olabilirmi 1 plcnin rs 485 portuundan 1 ekran ve 1 hız sürücü haberleşebilirmi?

yada bu şekilde yapabilirmyim bağlantıyı ekranları rs-232 den ilgili plc ye bağlayıp

Merhaba Sayın Ertuğrul,

2.çiziminiz daha makul ancak PLC LINK verimini etkileyebilir. Çünkü PLC'lerden daha fazla bilgi alışverişi olacaktır. Normalde SA PLC'ler 16 slave'e kadar bağlanılabilir.
O nedenle 1 master 5 slave PLC RS-485 ve her PLC'ye operatör paneli RS-232'den bağlayıp,
Sürücüleri ise DOP panelin 2 portundan bağlayın (RS-485 Delta Controller ASCII)
DOP makroları ile sürücü verilerini kolaylıkla PLC'lere aktarabilirsiniz.

Kolay gelsin,
İyi çalışmalar

DOP panelin 2 portundan bağlayın (RS-485 Delta Controller ASCII) AKLIMA GELMEMİŞTİ,
abi çok sağol yine sen kurtardın beni, bi sorum daha olcak ama başka bi konu açim
ÇOK TEŞEKKÜRLER

bildiğim kadarıyla sürücüleri plc ile hız ayrı yaparken anoloğ modüle gerekyok.
çünkü sen sürücüde hızların frekensı set ediyorsun plcden komut geldiğinde
sürücü o frekensta çalışıyor. yani dışarıdan pot bağlamaya benzemiyor

leptop ile delta cpu bağlantısını beceremedim

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler