Delta LİNK haberleşme

arkadaşlar merhaba delta sıcaklık modülü dta4848 rs 485 üzerinden haberleştirtim.pv ve sv değerlerini dop da okuyabiliyorum. fakat plc de bu değerleri okuyamıyorum.karşılaştırma komutu kullanarak istenilen değerlerde belirli çıkışları aktif etmek istiyorum.mov komutu ile örnek olarak MOV H4701 D200 diye komut yazdığımda 18178 diye bir değer atıyor. nedir bu hex mi ascıı mi anlayamadım.lütfen yardım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşlar merhaba delta sıcaklık modülü dta4848 rs 485 üzerinden haberleştirtim.pv ve sv değerlerini dop da okuyabiliyorum. fakat plc de bu değerleri okuyamıyorum.karşılaştırma komutu kullanarak istenilen değerlerde belirli çıkışları aktif etmek istiyorum.mov komutu ile örnek olarak MOV H4701 D200 diye komut yazdığımda 18178 diye bir değer atıyor. nedir bu hex mi ascıı mi anlayamadım.lütfen yardım

komutu DMOV H4701 D200 diye değiştirip deneyin ve D200,D201,D202,D203 datalarına programda başka bir yerden değer yazmadığınızdan emin olun birde sonuçlarınız noktalı sayı ise floating işlem olarak yapmalısınız noktalı sayuı değilse DMOV sorununuzu çözeceğini düşünüyorum.
Birde D200 datasının öncesindeki D197,D198,D199 datalarından herhangi birtanesini DWORD olarak kullanmadığınızdan emin olun

bu degerlerı ekranda okuyabılıyorsanız eger ekranda arka plan makro yazarak
mov komutu ile bu degerlerı kolaylıkla plc data alanlarına transfer edersınız daha sonra plc bu data alanları ıle işlem yapabılırsınız .Komut örnegi dtc1000v için verilmiştir.Secenekler menusunden arka plan makroyu secerek makroda data transfer seceneğinden mov komutu ıle bu işlemi yaparsanız sonuc alırsınız
({Link1}1@PLC_D300) = ({Link1}1@TEMP_CTRL-1000)

bu degerlerı ekranda okuyabılıyorsanız eger ekranda arka plan makro yazarak
mov komutu ile bu degerlerı kolaylıkla plc data alanlarına transfer edersınız daha sonra plc bu data alanları ıle işlem yapabılırsınız .Komut örnegi dtc1000v için verilmiştir.Secenekler menusunden arka plan makroyu secerek makroda data transfer seceneğinden mov komutu ıle bu işlemi yaparsanız sonuc alırsınız
({Link1}1@PLC_D300) = ({Link1}1@TEMP_CTRL-1000)
gezer77 teşekkürler macrolarla sorunu hallttim

selamlar arkadaşlar benım bır sorum olacak elımde delta servo b2 delta sv 28 plc hmı var ben servonun encoderınden mesafeyı görmek istıyorum makınanın mesafesını puls le deılde encoderıjn mesafesı ıle panelde görup kontrol etmem gerekıyor bıraz araştırdım bişey bulamadım bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabılırmı acaba

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri