Delta LİNK haberleşme

shox

Katılımcı Üye
Öncelikle hayırlı işler arkadaşlar.

Uygulamasını yapacağım sistemde
1 adet Master = SV plc
1 adet Slave = SS2 plc
3 adet VFD-E inverter ( SV ile sürülecek)
1 adet DOP panel
3 adet ASDA-B2 servo motor ( SV ile sürülecek)
1 adet ASDA-B servo motor ( SS2 ile sürülecek)
bu ürünlerden oluşan bir sistemin LİNK haberleşmesini nasıl sağlaya bilirim.

Sistemi SV ile kontrol edip SS2 ile 1 adet servo motor sürmeliyim ve HMI üzerindende hem SV hemde SS2 datalarına değer yazabilmeliyim.

Teşekkür ederim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Sadece 1 servo fazladan sürmek için Neden 2 plc kullanıyorsunuz ?

Servo için deltanın pozisyonlama modülleri var onlardan kullan.SV plc nin yanına takabilirsin

Servo için deltanın pozisyonlama modülleri var onlardan kullan.SV plc nin yanına takabilirsin
Bana bu şekilde yapmamı FAST önerdi modül alırsan kontrol için yazman gereken komutlarla işini çok uzatırsın en mantıklısı ve kolay olanı 2. bir SS2 plc ile LİNK haberleşme kurup yapmandır dedi

Sonuçta SS2 içinde kod yazacaksın... Birde ekstradan haberleşme portunu kullanacaksın.Senin yerinde olsam sürücüleri rs485 üzerinden sürerim rs232 ile ekranı haberleştiririm.Servolarıda puls ile.

Sonuçta SS2 içinde kod yazacaksın... Birde ekstradan haberleşme portunu kullanacaksın.Senin yerinde olsam sürücüleri rs485 üzerinden sürerim rs232 ile ekranı haberleştiririm.Servolarıda puls ile.
Ekstra ahberleşme portuna gerek yokki SS2 'yide LİNK' bağlamam yeterli olacak RS485 üzerinden.
Bende aynısını yapıyorum master ile VFD-E sürücüleri LİNK yoluyla haberleştiriyorum servoları plas ile sürüyorum tek sıkıntım bu sisteme bir adet SS2'yi sokmakta oluyor. Master ve slave tarafında gerekli link haberleşme protokolünü kuramıyorum bana salve tarafında 30 datayı ve 20 M bitini kontrol edecek veri akışını sağlamak yeterli olacak.

Deltanın örnekleri mevcut onlara baktınız mı ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri