Delta-hmı-vfdel

yilmaz112

Üye
Merhaba,Elimde DOPB07S411 HMI ekran var. Bunu VFD EL ınverter ile haberleştirdim start -stop frekans ayarı bulunmaktadır. Fakat birden fazla inverteri kontrol etmek istiyorum örn: 1. motor 50hz ile çalışırken 2. motor 90hz ile çalışacak. bunu nasıl ayarlayabilirim?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Haberleşme istasyon adreslerini ayarlayarak 2. motoru da aynı şekilde haberleştirebilirsiniz..

Haberleşme istasyon adreslerini ayarlayarak 2. motoru da aynı şekilde haberleştirebilirsiniz..
Onun için 2. inverter lazım sanırım. 2. inverteri da hmi nin diğer com portuna bağlayıp istasyon no yu ona göre ayarlamam mı gerek?

Sistemde PLC yok mu? Sadece HMI ve inverter mi var?
Onun için 2. inverter lazım sanırım. 2. inverteri da hmi nin diğer com portuna bağlayıp istasyon no yu ona göre ayarlamam mı gerek?
HMI'de aynı com portunu da kullanabilirsiniz. Eğer haberleşme de sıkıntı yaşarsanız varsa diğer com portunu da kullanabilrsiniz. Mühim olan haberleşme ayarlarını düzgün ayarlamanız.

Sistemde PLC yok mu? Sadece HMI ve inverter mi var?

HMI'de aynı com portunu da kullanabilirsiniz. Eğer haberleşme de sıkıntı yaşarsanız varsa diğer com portunu da kullanabilrsiniz. Mühim olan haberleşme ayarlarını düzgün ayarlamanız.
şuan sadece inverter ve hmi var. elimde ayrıca dvp14ss plc var ama programını yazamadığım için kullanamadım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri