Delta-hmı-vfdel

yilmaz112

Üye
Merhaba,Elimde DOPB07S411 HMI ekran var. Bunu VFD EL ınverter ile haberleştirdim start -stop frekans ayarı bulunmaktadır. Fakat birden fazla inverteri kontrol etmek istiyorum örn: 1. motor 50hz ile çalışırken 2. motor 90hz ile çalışacak. bunu nasıl ayarlayabilirim?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Haberleşme istasyon adreslerini ayarlayarak 2. motoru da aynı şekilde haberleştirebilirsiniz..

Haberleşme istasyon adreslerini ayarlayarak 2. motoru da aynı şekilde haberleştirebilirsiniz..
Onun için 2. inverter lazım sanırım. 2. inverteri da hmi nin diğer com portuna bağlayıp istasyon no yu ona göre ayarlamam mı gerek?

Sistemde PLC yok mu? Sadece HMI ve inverter mi var?
Onun için 2. inverter lazım sanırım. 2. inverteri da hmi nin diğer com portuna bağlayıp istasyon no yu ona göre ayarlamam mı gerek?
HMI'de aynı com portunu da kullanabilirsiniz. Eğer haberleşme de sıkıntı yaşarsanız varsa diğer com portunu da kullanabilrsiniz. Mühim olan haberleşme ayarlarını düzgün ayarlamanız.

Sistemde PLC yok mu? Sadece HMI ve inverter mi var?

HMI'de aynı com portunu da kullanabilirsiniz. Eğer haberleşme de sıkıntı yaşarsanız varsa diğer com portunu da kullanabilrsiniz. Mühim olan haberleşme ayarlarını düzgün ayarlamanız.
şuan sadece inverter ve hmi var. elimde ayrıca dvp14ss plc var ama programını yazamadığım için kullanamadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri