Dc voltaj için kontaktör seçimi

kurusaray

Üye
Herkese selamlar.

Güneş panellerinden çıkan voltajı yönlendirmek için DC voltaj kontaklayabilen bir

kontaktöre ihtiyacım var. tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Kontak Akımı: 350A / 50 VDC

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bu akımları kontaktör yerine,ıgbt ile iletmeniz daha sağlıklı olur kanaatindeyim

Dc besleme öncesi ac akım tarafini kontaktörden geçirebilirsiniz.

Arkadaşlar da önce açmış olduğum bu konuda yeterince mantığını kavrayamadım. Örneğin şuanda da
36V 4A akım çeken bir dc motorum var. Bu motoru sürekli ileri geri çalıştırmam gerekiyor. Yani aç kapa işlemi çok oluyor 50-60sn bir durup yön değiştiriyor.

Bu işlem için piyasadaki kontaktörlerden alıp kullanmak istiyorum. Ama bu kontaktörler daha çok Ac için kullanılıyor. örneğin 220v 9A akım çeker diyor. Ben bunu dc 36v kullandığımda 9A geçirebilirmiyim. Birde bobinli alıcı olduğu için kontakların arktan bozulmaması için kontaktör üzerine bişey takmalımıyım(bobin, kondansatör) örneğin kompanzasyon panolarındaki kontaktörlerin üzerinde bişeyler var. Onlardan alıp taksam ne olur.

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

kontaktör değilde, limit sviçle yapsan olmuyor mu?

limit siviç olmaz. plc üzerinden çalıştırıyorum. bi senaryom var. ona göre çalışıyor

Bir ac kontaktör ile dc kontaktör yapıları tamamen farklı olduğu için çalışma prensibleri de farklı olmaktadır. Birbiri yerine kullanamazsınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri