Kontaktör seçimi için yardım

hulk9406

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Köy evimizde trifaz elektriğimiz mevcut. Hatlar iyi olmadığı için sanıyorum sürekli voltajda dalgalanma problemleri yaşıyoruz. Bahçemizde bir de dalgıç pompa var. Elektronik aletlerimiz ve pompamız zarar görmesin diye bir gerilim kontrol rölesi almak istedik. Ararken TENSE DGK-04 kodlu ürünü bulduk. Şimdi bizim panomuz şöyle, kapı önünde sayaç var oradan elektrik dalgıç pompa panosuna geliyor buradan da eve geçiyor. Gerilim rölesini pompayı da koruyacak şekilde takmak istiyoruz bu yüzden sayaçtan hemen sonra kapı önündeki panoya yerleştirmek istiyoruz. Bunun için kontaktör seçimini nasıl yapmalıyız? Bu kontaktör hem ev elektriğini hem de dalgıç pompanın elektriğini kontaklayabilmeli. Dalgıç pompanın detaylarını bilmiyorum ama panosunda 7.5kw 18a kontaktör mevcut. Ev kullanımını da dahil edersek ortalama hangi değerlere sahip bir kontaktöre ihtiyacımız olur?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Screenshot_2023-07-06-20-25-15-141_com.alibaba.aliexpresshd.png
Screenshot_2023-07-06-20-23-51-604_com.alibaba.aliexpresshd.png

Bu cihazı alırsak kontaktöre ihtiyaç kalmıyor mu? Bir tek bununla halledebiliyoruz yanlış mı anlıyorum

Bu cihazı alırsak kontaktöre ihtiyaç kalmıyor mu? Bir tek bununla halledebiliyoruz yanlış mı anlıyorum

Çalışma sistemi araştırmanız gerekir .
Yorumlar okumanız .
63A / 100A 220V
Çinden alış veriş ( garanti yok )
Kontaktörü içinde .

Monofaze tipi diyelim .

Son düzenleme:
İlk önce enerji dağıtım firmasından voltaj ölçümler yapılması isteyin ( boş ve yükte )
Trafo uzaklığı , kabloların durumu patlak , nötr , klemens ve tüm bağlantıların oksitlenmesi vb gibi etkileri olabilir .

İlk önce enerji dağıtım firmasından voltaj ölçümler yapılması isteyin ( boş ve yükte )
Trafo uzaklığı , kabloların durumu patlak , nötr , klemens ve tüm bağlantıların oksitlenmesi vb gibi etkileri olabilir .
Teşekkür ederim 👍

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri