Dc motor etiketi

myres

Üye
Öncelikle saygılarımı sunarım. Şimdi bende böle bir dc motor etiketi mevcut. Bana kutup sayısı ve 1000:1 mi yoksa 2000:1 motor mu bu bilgiler lazım. Nasıl anlayabilirim teşekkürler şimdiden
YlypV2.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ns=(60*f)/p
ns=senkron devir (döner alan devir sayısı)
f=frekans

frekans'ı bilsek bu formülden çıkarabiliriz. Formülden p değerini bulduktan sonra 2 ile çarpıp kutup sayısını bulabiliriz! @myres

ns=(60*f)/p
ns=senkron devir (döner alan devir sayısı)
f=frekans

frekans'ı bilsek bu formülden çıkarabiliriz. Formülden p değerini bulduktan sonra 2 ile çarpıp kutup sayısını bulabiliriz! @myres

bu formül ac motorlarda devir formülüdür.dc motorlarda değil.
ekteki pdf i inceleyiniz.sorunuzun cevabını bulabilirsiniz.dc motorlarda devir sayısı gerilim manyetik akı ve varolan bi sabit ile orantılıdır.

K= U / ( Φ x n ) formülü ile bulunur.

K sabit
U gerilim
Φ manyetik akı
n devir sayısı

Ekli dosyalar

• dc motor ve özellikleri.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 121
dc motorda frekans aramak okuz altında buza aramak gıbıdır:)

Fakat bu motora ait bir regülatörüm var ve o regülatör devresi üzerindeki jumperlar ile çıkış akımı düzenlemem gerek bu jumper seçiminde dediğim gibi 1000:1 veya 2000:1 oranı ve kutup sayısı değişkenlerini kullanmam gerek.

Ekte gönderdiğim çizelge jumper seçim çizelgesi.

N kutup sayısı parantez içerisindekler 2000:1 için
Bu etiketli motora hangi jumperlerı seçerdiniz diye bir soru yöneltsem yine buzağıyı yanlış yerlerde mi aramış olurum?

Saygılarımla

Ekli dosyalar

• DSC_0468.JPG
    DSC_0468.JPG
    982.4 KB · Görüntüleme: 77
akım sınırlamak derken tam olarak ne yapmak ısdegını bıze soylersenn cok ıyı anlasacagız motorun hızınımı dusureceksın

birde su regulatorun resımlerını paylasırmısın yardımcı olalım sana

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu etiketteki 2 akım değeri ne fade ediyor acaba3650 7300

RPaBMj.jpg

Buldum 1 değer nominal akım 2 . değer aşırı yük altında çalışabileceği akım zaman ve ortam şartlarıyla sınırlı. ben 7300 amp de 30 dk çalıştırdım.

alt sınır üst sınır, yani 3650 ile 7300 arasında çalışır

Bu etiketteki 2 akım değeri ne fade ediyor acaba3650 7300

RPaBMj.jpg

forumda dolaşırken tesadüfen denk geldim bu etikete. bunun bir dc motor olduğu anlaşılıyor. bu motor ne görev görüyor ve hangi kesitte kablo ile çalıştırıyorsunuz merak ettim.

Forum istatistikleri

Konular
128,099
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri