Datakom Ürünleri Teknik Destek

selam
Biz jeneratörleri Şebeke olmayan arazilerde çalıştırıyoruz. 22 adet.
Modüllerimiz 309-509-519
Artık hava şartları nedeniyle geceleri otomotik çalıştırmak için haftalık programlamayı ayarlıyoruz ama normal şartlarda saat gelince jeneratör çalışmıyo.
ben 7 nolu inputun no olan degerini rainbowla nc yaptım. Ekranda önce uzak stop yazıyordu şimdi uzak çalıştır yazıyor. Olay çözüldü gibi yinede sorup teyit etmek istedim. 22 nolu ayagı (-) kutba baglarsak olay çözülürmü.
haftanın hergünü için bir tane olan degerleri çogaltıp gecede 4 sefer yapabilirmiyiz.

Sevgili arkadaşlar, nacizane, Datakom cihazları veya senkronizasyon sistemleri ile ilgili bir sorunuz olursa destek olmak istiyorum. Datakom firmasının saha destek mühendisiyim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
merhabalar serdar bey
datakom ile bir senkron sistemi yapmak istiyoruz.
2 adet 800kva jeneratör şebeke gidince otomatik çalışacak ve senkron olarak yükü besleyecek.
aynı zamanda güce göre güç yedekli çalışacak bir sistem yapacağız
bir sürü seçenek mevcut ama biz datakom ile daha basit olacağını düşünüyoruz
ama bu konuda bağlantıları gösteren açık devre şemaları mevcut değil
elinizde iki jeneratörü tüm bağlantılarıyla ve 707-727 modülleri ile gövernör regülatör bağlantıları gösteren açık devre şeması varsa gönderirseniz çok işimize yarayacak
saygılarımla

Öncelikle geç cevap verdiğim için özür dilerim.
Datakom net sayfasında cep telefonum var. Burda da yazayım. 0554 2442812
mail adresimde; [email protected]
7/24 Datakom ürünleri ile ilgili beni arayabilirsiniz. Ancak fiyat bilgisi için fabrikayı aramanızı rica edeceğim.

Slm Serdar bey ben Mustafa ENS Elektrik Kayseriden 2 adet 750 kva makinayı şebeke ve kendi aralarındasenkron çalıştırmak istiyoruz.Sizin dkg707 nin bu kabiliyeti olduğunu anladım lakin Wep sayfanız karma karışık çoğu ingilizce dökümanlar yok düzgün bir bilgi edinemedim.Bu konuda acil yardımınızı bekliyorum .Telefon numaranızı da gönderebilirseniz sevinirim.Saygılarımla
E-mail:[email protected]

Sevgili arkadaşlar, nacizane, Datakom cihazları veya senkronizasyon sistemleri ile ilgili bir sorunuz olursa destek olmak istiyorum. Datakom firmasının saha destek mühendisiyim.

Sayın Serdar Bey merhaba DKG-105 Kontrol cihazı olan bir jeneratörümüz var benim sorunum kontrol cihazı elektrik kesilince otomatik olarak devreye girmeye çalışıyor fakat marşa basıyor daha motor çalışamadan devreden çıkıyor aslında biraz daha marş yapsa motor çalışacak ve jeneratör devreye girecek bunun bir ayarı var mı? Kullanım kılavuzunda alternatör 100 V ve 10 HZ ulaşınca marşı keser diyor bundan mı kaynaklanıyor acaba...nasıl bir önlem yapabilirz...

selam polatserdar bey benim şöyle bir sounum var jeneraru otomatikte çalıstırdığımda kesicini kapatıyor ve kesici ledi sarı yanıyor sorun yok yani ama manuelde çalıştırdığımda jeneratör çalıştıktan sonra kesici lanbası yanmıyor kontaktör çekmiyor
cvplarsanız sevinirim

mrb polat bey ben abdurahman bir jeneretör firmasında çalışmaktayım kontrol panellerin arada bir yazılım hatası oluyor bizler yazılım yüklemek gerekiyo bundan dolayı proram yüklemek istiyorum mümkünmü bize bilgi verebilceyinmi saygılar

Konu ve görüşlerinizi takip ediyorum Aydınlatıcı fikirleriniz için teşekkkür ederim.

Şefim bilgileriniz için teşekkür ederim bizimde 147 kva dizel jeneratörümüz de aynı sorunlar oluşmak da (selam datakom cihazlarıyla ilgili sorunlarınızı yazabilirsiniz demişsiniz
datakom dkg 105 kontrol cihazlı bir panom var
şöyle bir problemim var jeneratörüm çalışmaya başlıyor 8-10 sn sonra düşük yağ basıncı lambası yanıyor ve stop ettiriyor
müşir kablosunu çıkartıp denediğimde hiç marşa basmadan direk yağ basınç lambası yanıyor
müşir arızalı mıdır? yoksa
yağ filtresinden de yapabilir mi?)dkg 105 kontrol cihazının katoloğunu göndere bilirmisiniz ([email protected])sorun çözüldüğü zaman size bilgi verecez şefim saygılar.

Kendisi ile tanışma imkanımız oldu. Son derece iyi ve yardımsever bir şahsiyet. Başarılar ve iyi çalışmalar dilerim.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,943
Son üye
Ali4129

Yeni konular

Geri