Darbe Akım Rölesi ve Liht Anahtar Arası Mesafe

kagem

Üye
Ürün satıcı katalogların da darbe akım rölesi ile liht anahtar arası mesafe 50 metreyi aşmamalı diyor, elimdeki bir projede 60 metre civarında mesafe var. 50 metre üstünde bir sorun olur mu? Teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Katologta belirtilen mesafeden merkezden daha uzakta kalan anahtarlar mekezle iletişim kuramazsa işlev görmezler.

Ürün satıcı katalogların da darbe akım rölesi ile liht anahtar arası mesafe 50 metreyi aşmamalı diyor, elimdeki bir projede 60 metre civarında mesafe var. 50 metre üstünde bir sorun olur mu? Teşekkürler.

50 metre üzerinde sadece bir anahtar mı kullanacaksanız?

Pano ile liht anahtar arası 60 metre mesafe var projede. Sorun olur mu, o kadar hassas mı, emin olamadım.

çalışıp çalışmayacağını bilmiyorum. çalışmazsa anahtara giden kablolar çiftlenirse yani toplamda dört kablo kullanırsanız hat direnci düşer bi ihtimal çalıstırabileceğinizi düşünüyorum.

İki taraftada enerji varsa iki adet kullanmanız 30m 30m

Darbe akım anahtarı bir diğer tabiriyle impuls röle panosu ufacık birşey içinde impuls röle kontaktör ve sigortalar var. Asıl sorun şu 50m yarıçap 100m çaplık koskoca bir alanda bu minnacık pano neden orta bir yere konulamaz?
Kablo mesafesiyle kablo direnci artar kesit arttırılarak 10m rahatlıkla tolare edilebilir butonlar zaten paralel bağlı.

Sn .Arkadaş çok önemli konuya deginmis.
Niye pano ortaya konmaz .
Malzemenin durumu kablo kesitinin hesabı vs gibi diğer .
Çeşitli yönlerden bakarak ona göre proje çizilmelidir.

Projeler bir birini etkiler yani dugmennin yanlış iliklenmesi gibi

Diğer başka bir örnek vereyim su tesisatı en kral kombiyi tak tesisat sıkıntıli ise verim alamazsınız.
Kim proje ile iş yapıyor ( az kişi işini tam yapıyor )

Projeler lafta kalıyor sonra .
Eski hazır projeler vardı bildiğim bina projesi hangi hazir projeye uygunsa

Kolay gelsin sağlıcakla.
Cep tel ile yazı yazmak sorun ben yazıyorum o başka yazıyor yazım hatalari için özür.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri