Dükkanımda 50kw lık seramik Fırını çalıştırabilir miyim ?

tarik01

Üye
Merhabalar arkadaşlar
Şuan amatör olarak seramik işi ile uğraşmaktayım 11 kW lık küçük bir fırınım var. 2 senedir sorunsuz kullanıyorum.

yakın zamanda 50 kW lık bir ek fırın alacağım. Dükkanda trifaze elektrik var. Sadece kabloları sigortaları değiştirsek oluyor mu ? Mahalle arası dükkan güç artırımı kompanzasyon paneli vs bir sürü masraf kurulum beni mi bekler?

herkes ayrı şey söylüyor sizlere de sormak istiyorum.

teşekkür ederim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Proje çizdirip,tedarikçi kuruluştan tasdik ettirmeniz gerekir.Ana besleme hattı ve iç
tesisatınızda düzenleme yapmanız gere-
kir.Gücünüz 9 kw üstünde olacağı için,
kompanzasyon tesiside ! kurmanız gere-
kecektir.

Merhabalar arkadaşlar
Şuan amatör olarak seramik işi ile uğraşmaktayım 11 kW lık küçük bir fırınım var. 2 senedir sorunsuz kullanıyorum.

yakın zamanda 50 kW lık bir ek fırın alacağım. Dükkanda trifaze elektrik var. Sadece kabloları sigortaları değiştirsek oluyor mu ? Mahalle arası dükkan güç artırımı kompanzasyon paneli vs bir sürü masraf kurulum beni mi bekler?

herkes ayrı şey söylüyor sizlere de sormak istiyorum.

teşekkür ederim.
Güç arttırımı,kablo kesiti değişimi,dağıtım panosunun revizesi(sigorta ,kaçak akım,belki toroid vb değişimi)trafonun yeterli olup olmadığı(yok deme hakları var),kompanze panosu kurulumu ,yük büyük maalesef denilenler doğrudur.Kolay gelsin.

Teşekkür ederim Kadıköy’de mahalle arası bir yerde olduğum için 50 kW bir fırın çalıştırmam masraf etsem dahi zor görünüyor. Başka önerisi bilgisi olan varsa cevaplarınızı beklerim.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,943
Son üye
Ali4129

Yeni konular

Geri