Dükkanımda 50kw lık seramik Fırını çalıştırabilir miyim ?

tarik01

Üye
Merhabalar arkadaşlar
Şuan amatör olarak seramik işi ile uğraşmaktayım 11 kW lık küçük bir fırınım var. 2 senedir sorunsuz kullanıyorum.

yakın zamanda 50 kW lık bir ek fırın alacağım. Dükkanda trifaze elektrik var. Sadece kabloları sigortaları değiştirsek oluyor mu ? Mahalle arası dükkan güç artırımı kompanzasyon paneli vs bir sürü masraf kurulum beni mi bekler?

herkes ayrı şey söylüyor sizlere de sormak istiyorum.

teşekkür ederim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Proje çizdirip,tedarikçi kuruluştan tasdik ettirmeniz gerekir.Ana besleme hattı ve iç
tesisatınızda düzenleme yapmanız gere-
kir.Gücünüz 9 kw üstünde olacağı için,
kompanzasyon tesiside ! kurmanız gere-
kecektir.

Merhabalar arkadaşlar
Şuan amatör olarak seramik işi ile uğraşmaktayım 11 kW lık küçük bir fırınım var. 2 senedir sorunsuz kullanıyorum.

yakın zamanda 50 kW lık bir ek fırın alacağım. Dükkanda trifaze elektrik var. Sadece kabloları sigortaları değiştirsek oluyor mu ? Mahalle arası dükkan güç artırımı kompanzasyon paneli vs bir sürü masraf kurulum beni mi bekler?

herkes ayrı şey söylüyor sizlere de sormak istiyorum.

teşekkür ederim.
Güç arttırımı,kablo kesiti değişimi,dağıtım panosunun revizesi(sigorta ,kaçak akım,belki toroid vb değişimi)trafonun yeterli olup olmadığı(yok deme hakları var),kompanze panosu kurulumu ,yük büyük maalesef denilenler doğrudur.Kolay gelsin.

Teşekkür ederim Kadıköy’de mahalle arası bir yerde olduğum için 50 kW bir fırın çalıştırmam masraf etsem dahi zor görünüyor. Başka önerisi bilgisi olan varsa cevaplarınızı beklerim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri