Düğün Salonu Aydınlatmasında yardım?

Solan aydınlatmasında nelere dikkat edilmelidir, adınlatmanın zayıf olmaması için ne gibi hesaplamalar yapılıyor.

İlgi ve alakanız için teşekkürler,

Ekli dosyalar

• SALON.zip
    80.3 KB · Görüntüleme: 4
Merhaba,

Yukarida paylasima acmis oldugunuz SALON.rar dosyasini indirdim.
Paylasim yapmis oldugunuz dosya icerisinde 2 adet resim ve 2 adet pdf dosyasi mevcut.
Buraya kadar hersey normal, gelin gorun ki,
Kod:
Solan aydınlatmasında nelere dikkat edilmelidir, adınlatmanın zayıf olmaması için ne gibi hesaplamalar yapılıyor.
gibi bilgiler paylasima sunmus oldugunuz dosya icerisinde yok!

Sanirim asil onemli olan kisimlari eklemeyi unuttunuz. Zira paylasima sunmus oldugunuz dosya bu sekliyle hic bir ise yaramaz.

sn. yakupakgul

Ben o Çizimi taslak olarak yaptım.
Onun bir onemi yok yapılması gerekenler nedır burada bu tür işlerde,

iyi bir aydınlatma nasıl olmalı onu bilmiyorum,
gereken ışık adeti nedir, kaç wat olmalı ışıklar arası fesafe ne olmalı

bende aydınlatma bilmedigim için ne tür bilgiler istiyorsunuz.

bir kaç düğüne gözlemci olarak katılsan en iyisi. daha sonra gözlemlediklerinden ve hesaplamalarıdnan yola çıkarak proje yaparsın. düğün salonlarında aydınlatmadan başka klima havalandırma ve ses sistemi tasarlaman daha mantıklı olur. özellikle asma tavan höparlörleri çok işine yarar.

Merhaba "hoobyelektrik",

Kusura bakmayin ben paylasimda bulundugunuzu sanmistim, oysa ki siz soru sormussunuz.

Daha once DUGUN SALONU gibi bir yerin projesi ile hic calismadim.
Projelerimde DIALUX programini kullaniyorum. Odanin genislik ve uzunluklarini giriyorum.
Projede kullanacagim armaturleri secip ortamin kac lux olmasi gerektigini belirliyorum. Gerisini DIALUX programi gayet basarili bir sekilde yapiyor.

Gorusmek uzere..

Forum istatistikleri

Konular
128,294
Kullanıcılar
450,127
Son üye
furkan680

Yeni konular

Geri