CNC YAPMAK İçin

İlk Denememde Dıkıntı Yaşadım cok tesekkür derim ramerTUrk Sen Olmasan Olmazdı:D
[video=youtube;VBfVlBZRJF0]http://www.youtube.com/watch?v=VBfVlBZRJF0&feature=youtu.be[/video]

Uzun eksende kramayer kullan bence, vidayla falan uğraşma.
Motor rampalarını iyi ayarlarsan hiç bi sıkıntı olmaz. Ahşap işinde çok milimetrik hesaplar olmaz. Sadece daireler düzgün çıksın yeter.

Kolay gelsin.

İlk Denememde Dıkıntı Yaşadım cok tesekkür derim ramerTUrk Sen Olmasan Olmazdı:D
[video=youtube;VBfVlBZRJF0]http://www.youtube.com/watch?v=VBfVlBZRJF0&feature=youtu.be[/video]

İnşallah bu motorlarla yapmıycan büyük CNC yi. :D

Yok abi ya bunlar kağnı gibi:DDDDD

Linux Üzerinde Deneyen arkadaşlar varmı Bu Programı?

Linux un kendi cad-cam-machining programı var : EMC2
Live cd şeklinde bulabilirsin.
Paralel port kullanır...

İnşallah bu motorlarla yapmıycan büyük CNC yi. :D

Motorlardan önce sürücüleri ve güç kaynağını düşünmesi gerek...

sıkıntı ahşap makineleri için kramayerde değil. Ancak seri makinelerle kıyas yapıcaksan ya 2 li kasnak guru ile redükte ederek servo kullan yada redüktörle servo kullan. Kramayerde step motorun verdiği sesden daha az olur. İmalat açısından bakarsan yan köprü direklerini nası yapmayı planlıyosun kramayerde bi tercihih şeklin varmı

Vidalı Mil Kullanırsam Yandan Tek bir mil ortadan değilde Yandan Kullanırsam Ne önerirsin Motor ve Mil olarak 32x32 Mi
25 lik linear ray da kullana bilirim

tabiki köprü ağır olacak metal yorulması olur zaman içinde ani dur kalklardan Dolayı Sıkıntı olurmuki?

Metal yorulmasına sıra gelene kadar makinenin ömrü biter zaten. Yıllarca götürür hiç birşey olmaz profilden. 150x250 tek profil 6-8 mm iyidir köprü için.

Linux un kendi cad-cam-machining programı var : EMC2
Live cd şeklinde bulabilirsin.
Paralel port kullanır...

Motorlardan önce sürücüleri ve güç kaynağını düşünmesi gerek...

Tabiki Sürücü ve Güc Kaynalarını Düşünüyorum. Daha yolun başında Olduğum için Araştırıyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,958
Son üye
maxicten

Yeni konular

Geri