CNC Takım tezgahlarındaki arızalar

Ertug_TR

Üye
Selam Sayın Üyelerİ
Benim araştırdığım konu CNC tezgahlarda çıkan elektrik,elektronik,program ve mekanik arızalar nelerdir.

slm arkadasım merak ettiğin hangi tür makinalar örnek telerezyon dalma erezyon tezgahlarımı talaşlı imalat makinalarımı daha detaylı sorarsan sevinirim. yardımcı olabilirim

cnc torva freze marka bağımsız genel arızalar

Cnc yle plc arasındaki fark nedir ? Kontrol üniteleri nasıldır ?

2 taretli bir fanucda; üst tarete 5.(takım no farketmiyo hepsinde yapıyo) takıma gitmesi için komut verirken, alt taret rastgele bir takıma gidiyo, bazende üst taret programda iş yaparken program içinde gelmesi gereken takımı atlıyo ve tezgah alarm veriyo, bazende taret doğru takımda iken kilit bobini kilitlemiş olmasına rağmen takım değiştirmeye çalışıyo...

yardımcı olursanız sevinirim... şimdiden tşkler...

1 arkadaşlar taretin gitmemesinin sebebi datalarının arızalı olması ıyada taretin referansa gönderilmesi gerektiğindendir. bence de bu sorunun yeri burası değil cnc nin merkezidir.

2. konu ise talaşlı imalat olarak düşünüldüğünde bence mekanik mi elektronik olarak mı bahsediyorsunuz ?

elektronic olarak herşey olabilir kartlar yanar sivicler basmaz. eğer liner cetveli varsa pislenir bozulur.

mekanik olarak da bilyalar değişmesi icap eder. tezaha darbe gelir tornada özellikle taret pim kırar v.s.

merhaba ben you-jı marka cnc kullanıyorum ve emergency stop alarmı verdi ve alarmdan cıkmıyor ancak tareti manuel hareket ettirmek istediğimde switchden kurtarma tuşuna basılı tutarak hareket ettirebiliyorum... sizce arıza neden kaynaklanıyor olabilir???

kontrol ünitesi ne? ve swichden kurtardıktan sonra mesela referans noktasına gönderdiğin zaman gene aynı alarmı veriyormu sadece emg mi veriyor ve alarm esnasında sürücü üzerinde alarm kodu olur bu kod ne bunları söylersen yardımcı olabilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,949
Son üye
mrterenky_

Yeni konular

Geri