CNC Routerda Kullanılan Bıçaklar Hakkında?

gittar

Üye
Hobby için yaptığım cnc tezgahım bitti sorunsuz çalışıyor. Ancak frezede kullanılcak bıçaklar konusunda hiç bir bilgim yok. Kullandığım Freze dremel 4mm ye kadar uç takılabiliyor. Sormak istediğim hangi malzemede hangi bıçaklar kullanılır. PVC ve 4mm kontraplak kesmek istiyorum.

arkadaşım pvc ve kontra plak yumuşak malzeme olduğundan tek ağızlı veya 2 ağızlı elmas freze kullanırsan daha iyi olur diğer frezeler malzemeyi sarma yapar http://www.basakteknik.com/iletisim.htm burada ihtiyacın olanı bulacaksın

merhaba!
ben de bu konuda sorun yaşıyorum. cep telefonu şarj cihazlarının plastiğinden bir malzeme işlemem gerekiyor. ilk denemede 2mm çapında 2 ağızlı çakı kullandım. ard arda delinen deliklerde 3. 5. delikten sonra kestiği plastik çapakları çakıya sarıyor. bu biraz da devirle alakalı sanırım ama motorumun devri 12000 den aşağı ayarlanmıyor.

bu durumda tek kanatlı çakı kullansam bile sanırım 12000 devir çok yüksek gelecek ve sarma yapacak mı?

delikten başka bir de çakıyı daldırıp kesme yaptırmam gerekiyor, bu işlemde de çok fena sardırıyor.

kesmeye çalıştığım malzeme yaklaşık 3 mm kalınlığında. tasarım icabı 2 mm den daha kalın çakı kullanmamam gerekiyor.

bu bilgiler ışığında sizden yardım bekliyorum. devir ve çakı konusunda ne yapmam gerekir.

şimdiden teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri