Cnc router - spindle sürücüsünü kontrol kartına bağlama hk.

şemayı yaparsan ekstradan kart mart almadan pc den kontrol edebilirsin.

bu kartın normalde nette şeması var şemaya göre yapacaksın bana kalırsa 5 dolar için uğraşmaya değmez hazır alman iyidir. bu kart mach3 forumda paylaşılmış ve nasıl kullanılması gerektiği falanda kalibrasyon ve ayarları yazıyor.Kart bi elime geçse neyi nası yapıcanı solerim ben sanada daha ses seda yok :D.ilk önce böyle bi çevirici kart edin.türkiyede varmı bilmiyorum varsa bile 100 tl den aşağı deildir tr de bi işin içine cnc lafı girdimi rakamların yanında "0" lar beliriyor hemen :D

şemadaki bağlantıları resme bakarak yapamıyor musun ?
Nasıl abi?

@asenyurt

en son benim gönderdiğim resime göre mi bağlayayım?
bu resime göre mi?
RVYy87.png

bak resimde vfd diyor yani senin teco sürücün demek bu anladın ??
yani orada ne diyor bunları yorumlayıp resme göre bağlayamıyormusun şemanı ??

mesela : 10v a 1k direnç bağlayıp AVI/VI ucuna bağlayacan diyor ve akz kartından gelen pwm ucunu da buraya

bu dediğimi yaparsan zaten pc den kontrol edebilirsin

gnd u da sürücüye bağlamayı unutma

önemli not ?? motor a giden 3 kablolarla ve sürücüye giren elektrik bağlantısıyla karıştırma bunları
bunların konnektörleri daha ufaktır. kontrol girişleridir bunlar

edit : ayrıca sürücü ayarlarından dışarıdan devir ayarı seçeneğini aktif etmen gerekir ki artık üstündeki pot ile devir ayarlamasını kapatsın

bak resimde vfd diyor yani senin teco sürücün demek bu anladın ??
yani orada ne diyor bunları yorumlayıp resme göre bağlayamıyormusun şemanı ??

mesela : 10v a 1k direnç bağlayıp AVI/VI ucuna bağlayacan diyor ve akz kartından gelen pwm ucunu da buraya

bu dediğimi yaparsan zaten pc den kontrol edebilirsin

gnd u da sürücüye bağlamayı unutma

önemli not ?? motor a giden 3 kablolarla ve sürücüye giren elektrik bağlantısıyla karıştırma bunları
bunların konnektörleri daha ufaktır. kontrol girişleridir bunlar

edit : ayrıca sürücü ayarlarından dışarıdan devir ayarı seçeneğini aktif etmen gerekir ki artık üstündeki pot ile devir ayarlamasını kapatsın
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkürler;

Şimdi benim sürücüm teco marka ürün resmi 1. sayfada mevcut;

Anladığım kadarıyla;

1- ilk baş sürücüyü kontrol kartıyla kontrol etmek için teco sürücüyü ayarlıyacağız.

2- 10 v a 1k direnç bağlayacağım onuda AIN ye bağlıyacam ordan PWM ye bağlayacam???(bnm teco sürücüde avı/vı yok sanırım??)

3-com dan gnd ye bi kablo atıcam????

bu kadar mı dogrumudur.?

başka bi baglantı yapmama gerek var mı?

@asenyurt

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular