Cnc router - spindle sürücüsünü kontrol kartına bağlama hk.

Çok teşekkür ederim hocam

Peki dikkat etmem gereken birşey var mı aklınızda bu şekilde bağlayıp ayar yapsam çalışır di mi ?

Motoru sürücüyü yakma ihtimalim var mı?

Son olarak kontrol kartında 2 adet gnd çıkışı var ? Bunu nasıl bağlıyacam com a?

Senin karttan pwm sinyali alirsin spindle suruculer pwm ile kontrol edilemiyor malesef 0-10 v anolog voltaj veya 5-40 ma akim ile kontrol ediliyor

Kardesim araya bi cevirici alman lazim onu aldinmi direk baglarsan olmaz zaten
Nasıl anlamadım tam.
Biraz cahilim bu konuda biraz açıklayıcı yardımcı olursanız sevinirim

birde bu resim de bir sürü bağlantı var ben 2 kablo ile bağladım.??

RVYy87.png

Bunu yapıyım derken sürücünün ayarını bozdum 2 gündür onu yaptım artık kafam ağrıyor:) onu hallettim yaptım fakat şimdi ben mekanikten anlıyorum elektrik elektroniğini netten ögrendiğim kadarıyla yaptım. makine çalışıyo işliyo tek derdim spindle ı pc den kontrol edememem.

benim sizden istediğim şu ürünü al diyin aliyim şuna bağla diyin diyin bağlıyım :) :)

Daha önceden forumda tartışılmış ne yapılması gerektiği söylenmişti forumu dewamlı takip etmenin faydası bende bu forumda okumuştum böyle bir konuyu spindle alınca aklıma geldi hemen aşağıdaki gibi küçük bi digital anolog voltaj çevirici aldım.gelince bağlayıp tecrübelerimi aktarırım.Yani ilk önce aşağıdaki gibi bi devre olacak gerisi kolay ayar ve kalibrasyon işi fiyatıda 5 dolar ben önceleri kendim yapacaktım baktımki ucuz hazırını aldım.

http://www.aliexpress.com/item/1-3K...Converter-Digital-Analog-PLC/32252936193.html

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri