CNC Router Plasma

fakalin.77

Üye
Hayırlı günler arkadaşlar Hobby amaçlı cnc router tezgah yapımına başladık step motordur rulmandır parçalar geldi. Fakat başlık için plazma kesici düşünüyorum. Plazma kesiciler hakkında bilgi sahibi değilim. Nedir nerden alınır neler lazımdır ? Arkadaşlar bilgilerinizi istiyorum.

aynı şekilde bende sormuştum çoğu kişinin tavsiyesi hypertherm plazma için mekanize torch alsan daha güzel olur

1 aya kalmaz nasipse bende hypertherm powermax 1650 alacağım 11-14 bin tl arası benim işimi bu görüyor anca

Hypertherm plasma ve laserde dünya devi...

Amatörlerin sıradan elle kesen plasma ları(torch ları) , cnc z eksene monte edip kullandıklarını gördüm.
İnce saçlardaki dönme problemleri için gereken şeyleri ileride öğrenir ve uygularsın...

Gerekenler plasma üretici ünite ve hava kaynağı yani kompresör ...

Youtubede daha çok var örnek.

[video=youtube;q_pugnPf4mM]http://www.youtube.com/watch?v=q_pugnPf4mM[/video]

eğer plazma takacaksan yükseklik sensörü de koymalısın. yok gerek yok dersen ki elle de ayarlamalı yaparsın buna istinaden yaptığın cnc 2 eksen yeter bende de 2 eksen oksijen kesim makinası var cnc yalnız 3 eksen yükseklik sensörü bende var am elimle ayarlıyorum bu daha pratik yükseklik bu aradada biraz plazmanın memesi kötü oluyo ama olsun elle daha iyi kesim yapıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri