Cnc plazma kesici

hasan9797

Üye
arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım yardımınıza ihtiyacım var biraz baktım ama bu konuda bir başlık bulamadım boş yere konu açtıysam afola birtane cnc plazma kesici yapma planım var ardunio ile control etmeyi düşünüyorum fakat aklıma takılan bazı sorular var genelde kesiceğim parçalar 30cm 40cm delikli pek cetrefilli olmayan basit parçalar 1-2 mm kadar hata payını kaldırabilir ve 2 boyutlu olacağı için arduionun kaldırabileceğini düşünüyorum internetde bir kaç yapan yabancılar fakat çizim konusunda pek emin olamadım solidworks gibi bir programda 2 boyutlu olarak çizdiğim parcaları g code a çevirerek ardunionun cnc yazılımı olan grlb ye atıp çalıştırabilirmiyim ?

bu konuda çok çalıştım arduinoyu pek önermem plazma kesiciler parazit üretir buda senin kontrol ünitende oldukça sıkıntı olur mach3 gibi birşey kullansan daha verimli olur kesenin agzını açıcam diyorsan 2 eksen kontrolörler var illa arduino ile yapıcam diyorsan ploter cnc kodları ile rahatlıkla yapabilirsin(parazit konusunda garanti veremem) arduinonu metal bir kutu içinde muhafaza edip metal kutuyuda topraklamanı öneririm elektronik sistemin faraday kafesi gibi bir kutunun içinde olması gerek yoksa plazmanın ilk ateşlemesinde sistemde çok fazla parazit oluşuyor bu da sistemi saçmamasına neden oluyor. Ayrıca tetik rölesine giden kablolar brendajlı ve arduinodan olabildiğince uzakta olmasını sağla yerin yoksa metal bir saç parçası ile perde gibi bir parçada koyabilirsin kolay gelsin

çok teşekkür ederim cevabınız için bu çizim ve g code daki sorularım olur yani değil mi solidworks de çizip kestirebilirm? ve bu ploter cnc kodları nedir

g codeları olur ben 3d yazıcılarımı arduino ile yapıyorum g codeları sıkıntısız yapıyor hatta hafıza kartı gibi bir modül kullanarak bilgisayara ihtiyac duymadan bile kullanabilirsin. Ploter cnc dediğim ucunda kalem bağlı bir 2 eksen robot kalemi indirip kaldıran bir küçük motor daha var ama eksen olarak çalışmıyor 1 ve 0 olarak çalışıyor, internette bir sürü videolar bunla ilgili

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri