CNC router Limit Swicth , Home , Z eksenine Probe

Probun bir resmi var mı

Probun bir resmi var mı

var hocam hemen hemen atıyorum resimi vcc cıkışına butonu diğerine ise krokodil bağla ve ayarları yapın demişler ama vcc 5volt veren yer olabilir ama vcc artı çıkışı değilmidir :S kararsız kaldım panoya zarar vrmek istemiyorum :S lütfen yardım edin daha bağlamadım iyice emin olmk istiyorum :(

googledan arattığımda vcc artı ucun bağlanacağı yerdir diyor :( bir yerdende bazı kişiler videolarda felan detaylı değil ama eksi uca bir kablo ve pin yerine bir kablo demiş hangisi doğru olan bilemedim

Selam kardeşim. Hayırlı Ramazan'lar. Kart üzerinde 5 V çıkışı var. Dikkatli bakarsan göreceksin. O çıkışa bir kablo bağlayıp spindle' a veya makinanın herhangi bir metal yerine sabitlemelisin. sonra kart üzerindeki inputlardan birine yani IN1-IN5 arasındaki çıkışlardan birine de kablo bağlayacaksın. O kablo da spindle a bağladığın kesim ucuna değdireceksin. Z sıfırlaması için makroya ihtiyacın var ve mach3 teki ayarları da yapmalısın. Bu kısımlar hakkında bilgin var mı?
hocam vcc artı çıkış vermezmi devrelerde google baktımda vcc her zaman artı girişin bağlanacağı yerdir diyor yani bir arkadaşta bir kabloyu eksiye bağla bir kabloyu pin yerine bağla demişti ve macro ayarları mach3 ayarlarını yap demişti çözemedim S:

Ekli dosyalar

• 0 UGE CNC Z PROBE SENSOR-500x375.JPG
    0 UGE CNC Z PROBE SENSOR-500x375.JPG
    21.1 KB · Görüntüleme: 13
Moderatör tarafında düzenlendi:
var hocam hemen hemen atıyorum resimi vcc cıkışına butonu diğerine ise krokodil bağla ve ayarları yapın demişler ama vcc 5volt veren yer olabilir ama vcc artı çıkışı değilmidir :S kararsız kaldım panoya zarar vrmek istemiyorum :S lütfen yardım edin daha bağlamadım iyice emin olmk istiyorum :(
krokodil ve tabla var bunlardan kablo çıkıyor. Bu kabloların bir tanesini kartta vcc yazıyor girişlerin üstünde oraya bağlıyorsun diğerini input a bağlıyorsun o kadar.
Kullanımı şöyle probun tablayı takımı sıfırlayacağın yere koyuyorsun krokodili takıma takıyorsun. Takım sıfırlama tablasına değdiğinde sinyal gönderiyor(kısa devere oluyor). Bunu kullanman için sıfırlama macrosuda kullanman gerek
Macro ektedir. Macroda sıfırlama tablasının kalınlığını girmen gerek. Nasıl yüklendiğini bilmiyorsan anlatırım.
Resimli macro yükleme aşağıdadır.
1.jpg
2.jpg
3.jpg

Ekli dosyalar

• takım sıfırlama2.txt
    1.5 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
hocam benim kullandığım probe kalınlık 2 cm 20 mm yani diğer hızlı iniş hızlı çıkış felkan bunlatı ayarlayarak atarmısın macroyu zahmet olmazsa yani açıklamasız bir şekilde sadece macroyu yazan belge atarsan çok sevinirim yanlıoş biryerini silmek istemem

hocam benim kullandığım probe kalınlık 2 cm 20 mm yani diğer hızlı iniş hızlı çıkış felkan bunlatı ayarlayarak atarmısın macroyu zahmet olmazsa yani açıklamasız bir şekilde sadece macroyu yazan belge atarsan çok sevinirim yanlıoş biryerini silmek istemem
feedrate 100 olarak ayarlı prob kalınlığını 20mm yaptım.

Ekli dosyalar

• takım sıfırlama2.txt
    1.5 KB · Görüntüleme: 12
feedrate 100 olarak ayarlı prob kalınlığını 20mm yaptım.
sonsuz teşekkürlerimi iltiyorum emeğine sağlık çok sağol hemen deneyeceğim şimdi yanlız son olarak bir sor sormam gerek z sıfırlama ayarlarından önce mach3 eksenleri mm olarak tanıtmam gereklimi ve z ekseni blli bir yükseklik vea alçağa almam gerekirmi macroyu açıklamalarla olduğu gibimi yapıştırıcam

belli bir yüksekliğe alamana gerek yok sıfırlamak isteğin noktaya tablayı koy takımı manual olarak üzerine getir ve auto tool zeroya bas. Önemlem olarak z yi en yükseğe al auto tool zeroya bastığında yukarıdayken tablayı takıma temas ettir sistemin çalışıp çalışmadığını kontrol et

belli bir yüksekliğe alamana gerek yok sıfırlamak isteğin noktaya tablayı koy takımı manual olarak üzerine getir ve auto tool zeroya bas. Önemlem olarak z yi en yükseğe al auto tool zeroya bastığında yukarıdayken tablayı takıma temas ettir sistemin çalışıp çalışmadığını kontrol et

minnettarım gerçekten çok sağol tmmdır şimdi deniyorum hemen

hocam bir tek sorun var oda z axis sıfırladıktan sonra geri çıkmıyor kalkmıyor

tek sorun z yukarı kalkmıyor sıfırlama bittikten sonra :S

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,368
Kullanıcılar
450,244
Son üye
halilsezen