Cnc router işleme halinde takırtı

srklsrsr

Üye
cnc router ım normal hareket ederken çok rahat hareket ediyor tüm eksenlerde ama dairesel pocket g code attığım zaman bazı noktalarda takırtı yapıyor bu da adım atlattırıyor. Acaba sorun ne olabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:
dairesel hareketlerde sıkıntı yapıyorsa çizimini aldığın gcode u kontrol et

Post değişmiş olmasın, arc j eklenmiyorsa.
Velocity ayarlarıyla oynandı mı?
daha önce kullandığım uzantı atc arcs ı kullanıyorum. velocity ayarları daha önce ki makineme göre ayarlı rampalar yumuşak. step motor daki veya bilyalı somun da ki bir hata sebebiyet verebilir mi ki

Kaplin ve benzeri bağlantılarda gevşeklik varsa zorlandığında sorun ortaya çıkıyor olabilir.

Kaplin ve benzeri bağlantılarda gevşeklik varsa zorlandığında sorun ortaya çıkıyor olabilir.
kaplin i sonuna kadar sıktım. ihtimali değerlendirdim ama yine yaptı. lpt kablosu da bi ihtimal mi? yalnız vidyoya dikkat ettiyseniz takırtının olsuğu yer sabit hep oraya gelince başlıyor takırtı

Eskiden makinenizin sorunsuz çalıştığını anlıyorum, arıza öncesi yazılım, elektrik, elektronik, mekanik bir değişiklik olduysa önce o tarafa bakmakta yarar var. Örneğin elektrik kablosunun yerinin değişmesi, bir cihaza yaklaşması vs.

Bilgisayarınızda yenilenen veya yeni yüklenen bir yazılım varsa, internete bağlı ise virüs, virüs koruma bile sorun yaratıyor olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri