Cnc İle 3D İşleme süresi Hakkında

Bu arada bu ucu kullanarak bende bir kaç çizim yapmak istiyorum ama aklıma takılanlar var.
Örneğin harfin ucuna doğru inceliyo muhtemelen bıçağı Z ekseninde yukarı doğru kaldırarak yapıyor. Harfin gövdesinde ise hem derinleşiyo hemde kalınlaşıyor. Bunun ayarlamasını nasıl yapıyor acaba ? Bilgisi olan varmıdır ?

Bu arada bu ucu kullanarak bende bir kaç çizim yapmak istiyorum ama aklıma takılanlar var.
Örneğin harfin ucuna doğru inceliyo muhtemelen bıçağı Z ekseninde yukarı doğru kaldırarak yapıyor. Harfin gövdesinde ise hem derinleşiyo hemde kalınlaşıyor. Bunun ayarlamasını nasıl yapıyor acaba ? Bilgisi olan varmıdır ?

Bu işlem 3D Engraving denilen kesim bniçimidir. V uçlarla yapılan bir kesim yöntemidir. Hemen hemen tüm Camlerde bunu yapabilir.

Kardesim aspire ilede yapabilirsin. Program icerisinde resimi vectore ceviren bir uygulama var trace bitmap diye veya bunu corel draw illustrator gibi programlar ile vectore cevirip tekrar uygulama ile acarak vectoru toolpath vcarve sekmesinden ucunuza gore ayarlayip simule ettirip sonuclara bakabilirsiniz . Mobilden yazdigim icin ayrintili aciklama yapamiyorum mach3 post u bulunuyor ayrica .

Cevaplar için çok teşekürler üstadlar D: vcarve ve aspireyi deneyeceğim.

Ornek olmasi bakiminsan...

Ekli dosyalar

• 1414162092420.jpg
    1414162092420.jpg
    91.6 KB · Görüntüleme: 52

Forum istatistikleri

Konular
128,612
Kullanıcılar
450,614
Son üye
goktug59