Cnc İle 3D İşleme süresi Hakkında

8 saat kalıpçı taşlaması offffff....
bazen 1 saat dayanamıyorum ben kalemin çıkardığı sese

Aynen oyle daz daz daz .d kilitledim makinayi bi odaya gittim yattim evin oteki ucuna .d
Sadece kalem sesi olsa kurban olayaim o sese .d o yuzden spindle sessiz istiyorum :(

Aynen oyle daz daz daz .d kilitledim makinayi bi odaya gittim yattim evin oteki ucuna .d
Sadece kalem sesi olsa kurban olayaim o sese .d o yuzden spindle sessiz istiyorum :(
Tekrar sağolasın hocam, kodlar için, Ben ses olayına şöyle bir çözüm buldum, 5 cmlik yalıtım straforlarından komple kutu yaptım. Sesi %40 oranında azalttıki buda çok ciddi. Asıl kesici olayıda piramit sünger dedikleri ses stüdyolarına döşedikleri süngerin iç kısmına döşeyerek yapıcam. Bu arada ses katı ortamda daha hızlı ilerlediği için makinanın ayaklarını zemine direk değilde 1-2 cm lik bir keçeye oturtturdum. Çok ciddi oranda faydası oldu. Bu arada gerçekten 3d zulüm ötesi :d
Bu arada hazır konu açılmışken sormak istiyorum;
Örnek bir bmp dosyası buldum ve bunu mastercamde açtığımda süper bir çizim alanı çıkardı. bir bmp dosyası buna nasıl dönüştürüyülor acaba bilen varmıdır ?
lik_primer_www.for3d.ru.jpg

Bu arada benim motorda öyle süper değil, aynı kalıpçı taşlama :D ama kesici uca göre gürültüde değişiyor. Antalyadan bir uç aldım elimdeki uca göre daha az ses çıkartıyor.

Kanal sayisi azaldiktan sonra seste azaliyor sanirim kuresel frezenin sesi cok gicik bende oyle bir kutu yapacam insallah cncyi yaptiktan sonra kardesim

Facebook kullanmadığım için videoları göremiyorum galiba.

Facebook var ama bende göremiyorum.

40 mm lik malzeme bile bu hızda yaklaşık 4 saat :D Bu arada Gürsel hocam eline sağlık, facebook tan takipteyim zaten :D

Forum istatistikleri

Konular
128,611
Kullanıcılar
450,614
Son üye
goktug59

Yeni konular

Geri