Chiller su delta t farkı çoğalması neden olur ?

Soğutma26

Üye
Merhaba herkese iyi akşamlar chillerde su giriş çıkış yani delta t neden çok fazla fark eder acaba ? Normal olması gereken 5 birimi nasıl yakalayabilirim ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba herkese iyi akşamlar chillerde su giriş çıkış yani delta t neden çok fazla fark eder acaba ? Normal olması gereken 5 birimi nasıl yakalayabilirim ?

Bu durumun 2 nedeni var.

1 sensor kalibrasyonu kaymistir. Bu nedenle sicaklik farkı çok yükselir. ( inşallah sensorunuz bozuktur )

2 chiller evaporatorunuzden yeteri kadar su dönmüyordur Bu nedenle cihaz şu giriş çıkış sicaklik farkı yükselir. Bu durum dezavantaj oluşturur. Su debisi çok düşük ise icerde dönen su donmaya başlar. Donan su genişler ve bir süre sonra içinden geçtiği borunun Bu genişlemeye dayanamamasi sonucu boru patlar. Önce sistemdeki gaz suya karışır. Sonra gaz bitince su sisteme girer.

Bu durumun 2 nedeni var.

1 sensor kalibrasyonu kaymistir. Bu nedenle sicaklik farkı çok yükselir. ( inşallah sensorunuz bozuktur )

2 chiller evaporatorunuzden yeteri kadar su dönmüyordur Bu nedenle cihaz şu giriş çıkış sicaklik farkı yükselir. Bu durum dezavantaj oluşturur. Su debisi çok düşük ise icerde dönen su donmaya başlar. Donan su genişler ve bir süre sonra içinden geçtiği borunun Bu genişlemeye dayanamamasi sonucu boru patlar. Önce sistemdeki gaz suya karışır. Sonra gaz bitince su sisteme girer.
Abi çok teşekkür ederim . Sensörlerin arızalı olduğunu düşünmüyorum . Ama termometre bağlayıp tekrar kontrollerini yaparım tabi .

Evaparatörde bulunan suyun yeterli olmadığından nasıl Emin olabilirim evaparatör giriş çıkışında manometre koyarsam aradaki delta p den emin olabilir miyim ? Normal delta p kaç olmalı acaba ?

Abi çok teşekkür ederim . Sensörlerin arızalı olduğunu düşünmüyorum . Ama termometre bağlayıp tekrar kontrollerini yaparım tabi .

Evaparatörde bulunan suyun yeterli olmadığından nasıl Emin olabilirim evaparatör giriş çıkışında manometre koyarsam aradaki delta p den emin olabilir miyim ? Normal delta p kaç olmalı acaba ?

Ben böyle durumda tam bilgi edinmek için aşağıdaki portatif ultrasonik debimetre kullanıyorum. Bu cihazi boru tesisatina üstten tutturuyorum. Tahribatın olarak olcum yapabiliyorum.

Fark basınç manometresi ile dediginiz yöntemle yaklaşık olarak ne kadar su döndüğünü hesaplayabilirsiniz. Ancak bunu yapabilmek için cihazin katalog verilerinin olmasi lazim. Bana cihazım tam marka modelini verirseniz varsa internette bakayim. Yoksa tahmini fark basıncı ortalama 40 - 50 kpa değerinin üzerinde olması gerekir.
images (4).jpeg
images (5).jpeg

Ben böyle durumda tam bilgi edinmek için aşağıdaki portatif ultrasonik debimetre kullanıyorum. Bu cihazi boru tesisatina üstten tutturuyorum. Tahribatın olarak olcum yapabiliyorum.

Fark basınç manometresi ile dediginiz yöntemle yaklaşık olarak ne kadar su döndüğünü hesaplayabilirsiniz. Ancak bunu yapabilmek için cihazin katalog verilerinin olmasi lazim. Bana cihazım tam marka modelini verirseniz varsa internette bakayim. Yoksa tahmini fark basıncı ortalama 40 - 50 kpa değerinin üzerinde olması gerekir. Ekli dosyayı görüntüle 87987Ekli dosyayı görüntüle 87988
Çok teşekkür ederim abi cihaz climaveneta w3000

Bu cihazların ilgili çok dataya ulaşamadım daha önce. Ancak ben yine internetten araştırayım. Sizde kurulum çalıştırma iom manuali varsa eklermisiniz ordan daha kolay bilgiye ulaşırız. Su an sahadayım.
Elimde yok ama bulmaya çalışayım abi

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri