ceza oranları nedir?

kurulu güç =61
sözleşme gücü=36 olan faturada ceza oranları indüktif ve kapasitif'de nedir?
50 kva deniliyor peki faturada kw değerimi böyle ise bu kos kaç ile çarpılıyor.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sözlşeme gücü 50 kw ye kadar oranlar reaktif %33 kapasitif %20 dir 50 kw üstü reaktif %20 kapasitif %15 tir faturalar kw cinsinden değerlerdirilir

Esas olan " KURULU GÜÇ " tür.Kurulu gücü 61 kw olan işletme için,sınır değerler 20/15 tir.

sözleşme gücü =36 ceza endüktif gelmiş. Ri=50 Rc=45 T=197 Ri=%25 Rc=%22 oluyor. Hesapda yanlışlık yoksa

iyi akşamlar ustalarım 50 kva üstünde bir tesiste çalışmaktayım günlük sayacı okuyup cezaya girip girmediği belirtmem gerekiyor bana yardımcı olur musunuz. sayacım makel marka tipi:t300 kmy 2256 3 fazlı 4 telli aktif reaktif kapasitif dıjıtal sayaç. bu sayacın hangi degerlerini okumam gerekiyor. ben aktif olarak T=16098 ER1=4088 KRc=748 okudum. işlem nasıl yapmam gerek açıkca anlatırsan sevinirim.

Siemens PLC forumuna EFAP programı koydum(buraya koyamıyorum,yetkim yokmuş).Beni oku kısmına bakıp programı çalıştır.Tüm sorularına cevap bulabilirsin.Anlamadığın yer olursa bu forumda yeni bir konu altında sana yardımcı olurum.

iyi akşamlar ustalarım 50 kva üstünde bir tesiste çalışmaktayım günlük sayacı okuyup cezaya girip girmediği belirtmem gerekiyor bana yardımcı olur musunuz. sayacım makel marka tipi:t300 kmy 2256 3 fazlı 4 telli aktif reaktif kapasitif dıjıtal sayaç. bu sayacın hangi degerlerini okumam gerekiyor. ben aktif olarak T=16098 ER1=4088 KRc=748 okudum. işlem nasıl yapmam gerek açıkca anlatırsan sevinirim.
ilk gün okuduğunuz t değerini 2. gün okunuz t değerrinden çıkarın buna tfark diyelim. ilk gün okuduğunuz er değerini 2. gün okuduğunuz er değerinden çıkarın buna da erfark diyelim. ilk gün okuduğunuz krc değerini 2. gün okuduğunuz krc değerinden çıkarın bunada krc fark diyelim. (erfark/t fark)*100 sizin endüktif yüzdenizi verir. (krcfark/tfark)*100 sizin kapasitif yüzdenizi verir. 50 kva üstü olduğunuza göre endüktif yüzdeniz kapasitif yüzdeniz üzerinde olamaz. ekli dosyadaki programı kullanarak hergün günlük takipte yapabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• endex.rar
    15.3 KB · Görüntüleme: 63

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular