Cevap yazdığım konular

bolubeyi

Profesyonel Üye
vbulletin foruma yabancıyım. Cevap yazdığım konulara yeni cevaplar geldiğinde, okumamış olduğum yeni cevaplar varsa bu konuların listesini hangi linkten görebilirim?

Vbulletin'de tam olarak aradığınız özellik yok. Ancak istediğiniz konulara ya da foruma abone olarak mesaj yazdığınız konulara yeni mesajlar geldikçe e-posta ile haberdar edilebilirsiniz.

Kontrol Paneline de düşmesi gerekiyor abonesi olduğunuz konuların.

cevap yazdığımız konulardaki güncellemleri farkedebilsek iyi olurdu. böyle her gün aynı konu var mı diye taramak veya forumdaki yerini aramak zorunda kalıyorsunuz,

Çok zor oluyor bu şekilde profile girip cevap yazdığımız konulara tekrar bakıp yeni cevap var mı yok mu diye bakmak ya da eposta adresimize bakıp gelmek. Önemsiz posta klasörüne düşüyor gelen epostalar da. Tek tıkla ulaşabileceğimiz bir link modu kurmanız mümkün olursa çok güzel olacak kullanım pratikliği bakımından.

forumun sağ üstünde "Konularımı ve Mesajlarımı Göster" diye bir sekme var orayı tıkladığınızda açılan menüden açtığınız veya cevap yazdığınız konuları görüp bakabilirsiniz

O şekil istemiyorum. onu biliyorum zaten. Sizin dediğiniz yerden bakınca diyelim ki 20 tane konu açtım, 40 tane konuya da cevap verdim hepsi birden listeleniyor. Ben sadece daha önce cevap yazıpta bu konulara yeni cevaplar geldiğinde okumadığım konuların listelenmesini istiyorum. Bu dediğim smf forumlarda mevcut.

O şekil istemiyorum. onu biliyorum zaten. Sizin dediğiniz yerden bakınca diyelim ki 20 tane konu açtım, 40 tane konuya da cevap verdim hepsi birden listeleniyor. Ben sadece daha önce cevap yazıpta bu konulara yeni cevaplar geldiğinde okumadığım konuların listelenmesini istiyorum. Bu dediğim smf forumlarda mevcut.

Sayın bolubeyi cevap yazmam biraz zaman aldı bunun için kusura bakmayın. Eski veri tabanımız olan SMF'de en sevdiğimiz özellik daha önce yazdığımız mesajlara cevap geldiğinde kolayca takip edebiliyor olmamızdı. Vbulletin veri tabanına geçince bu özellikten mahrum kaldık. O dönemde en çok şikayet edilen konu mesajları takip edemiyor olmaktı. Bu nedenle yazdığımız mesajları takip edebilmemizi sağlayacak bir eklentiyi uzun süre aradık ama bulamadık. Üzerinden zaman geçince bu düzene alıştık ancak talep olduğuna göre böyle bir eklentinin çıkıp çıkmadığı konusunda yine bir araştırma yapabiliriz.

Benimde şöyle bir talebim var (öyle bir özellik şu an var mı bilmiyorum). Diyelim ki bir konu okudum ama herhangi bir şekilde o konuya yazı yazmadım. Aradan 1 saat geçtikten sonra o konu ile ilgili bir şey yazmak istedim. Ama hatırlayamıyorum hangi başlıkta ve nerde olduğunu. Acaba şöyle bir özellik olamaz mı? Okuduğum son 20(belki daha az) konuyu listele dediğimde ekrana gelecek bir özellik...

Böyle bir özellik için forumun son girdiğiniz konuları hafızasında tutması gerekiyor. Bu da forum veri tabanına ciddi şekilde yük bindirecek bir sistem demektir. Ben bu tip bir özelliği hiç duymadım ancak bir araştırmadan kesin bir şey söylemek istemiyorum. Hazır eklentilere bakarken buna da bakarız.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri