Can sıkıntısı

Karbür (elmas) uçlar (inserts) nasıl yapılıyor?
Toz karbür 12 tona varan basınçla sıkıştırıldıktan sonra 13 saat boyunca 1500 derece fırında sinterleniyor.

Karbür uçların taşlanarak yeniden kullanımı;

Son düzenleme:
Screenshot_20171001_160424.png

havaya uçma eğilimi var...

bu askerde benzinle bel küreklerini temizlediğim günlere götürdü yaklaşık 18 litrelik yağ tenekesinde benzin varken ağzımızda sigaralarla kürekleri benzinle yıkıyorduk bişey olmadı öncesinde şirkette akaryakıt pompasının ekran kartlarını tinerle yıkayan eleman sigarasını yaktığı kibriti atmış ve kartları tutuşturmuştu tvye çıkacak bişey olmadı...

sistem 3 günlük ...eldeki sigara görüntüsü sistemi patlatabilir tehlikesini çağrıştırsada açık mekanda bir gaz birikmesi mevcut olmadıgından havaya uçma tehlikesi şimdilik ve sonrasında mevcut değildir...

açık havada gaz birikmesi evet olmaz ama açık havaya ulaşmış ise bir gaz kesinlikle kaynağına da gidiyordur. en ufak bir tutuşma taaaa çıktığı yere kadar alev alması ile sonuçlanacak, kaynağına ulaşınca da güüüüüüümmmmmmm :D

açık havada gaz birikmesi evet olmaz ama açık havaya ulaşmış ise bir gaz kesinlikle kaynağına da gidiyordur. en ufak bir tutuşma taaaa çıktığı yere kadar alev alması ile sonuçlanacak, kaynağına ulaşınca da güüüüüüümmmmmmm :D

hiç doğalgaz patlattınızmı bilmem ama ben patlattım fi tarihinde :)
doğalgaz hiç bir zaman fitil gibi görev görmez yani alevi gorduğu yerden alıp gaz kaynağına alevli olarak ulaştırmaz. Sadece gazın oksijenle birleştiği yerde alevli halini korur. patlama olayları gazın oksijenli ve kapalı ortamlarda birikip yogunlaştığı alanlarda alevli yada yuksek sıcaklıklı bir kaynağa ulaşmasıyla gerçekleşir.
bu yuzden evlerde kullanılan dogalgazınızı açık bırakmayın yada unutmayın derim :) açık bırakıyorsanız evde sıgara içmeyin derim.
zaten gaz fitil görevi görecek olsaydı evlerimizde de doğalgazı kullanamıyor olacaktık :)

Son düzenleme:
fi tarihinde doğalgaz patlattım dediğim olay da tedbir almak mümkün değildi çunkü kazı alanından doğalgaz geçtiğini bilen yoktu uyaranda olmadı. tedbirli olmakda fayda var tabi ne kadar bilinçli olunursa okadar sihirbaz olursunuz :)

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri