Beko d3 3001 tuz bitmiyor

Sabah makinayi kontrol ettim. Aritma ayari 2 de idi. Kademeyi 3 e aldım. Biraz calissin bakalim. Tuz kullanımı değişecek mi?

Bir hafta sonra belli olur.

Tesekkurler

Sabah makinayi kontrol ettim. Aritma ayari 2 de idi. Kademeyi 3 e aldım. Biraz calissin bakalim. Tuz kullanımı değişecek mi?

Bir hafta sonra belli olur.

Tesekkurler
Tuzun bittiğini kabın içindeki suyun seviyesine göremi anlamaya çalışıyorsunuz?

Kullandığım bulaşık makinesi tabletinin kullanma talimatında yazanlar:

1694932466923.png

Bu tablet sizin makinanızın 4.seviye su sertliğine tekabül ediyor. Ben buradan bu tableti kullanırsanız makinenizdeki seviyeyi 5 e çıkarmadığınız müddetçe makinedeki ayarı boşa yapmış olursunuz anlamını çıkarıyorum. Tabi kullandığınız tablete göre durum değişir.​

Suyu yumuşatma işlemini tablet içeriğindeki polikarboksilat maddesi yapıyormuş.

1694932805800.png

Son düzenleme:
Kullandığım bulaşık makinesi tabletinin kullanma talimatında yazanlar:

Ekli dosyayı görüntüle 101248

Bu tablet sizin makinanızın 4.seviye su sertliğine tekabül ediyor. Ben buradan bu tableti kullanırsanız makinenizdeki seviyeyi 5 e çıkarmadığınız müddetçe makinedeki ayarı boşa yapmış olursunuz anlamını çıkarıyorum. Tabi kullandığınız tablete göre durum değişir.​

Suyu yumuşatma işlemini tablet içeriğindeki polikarboksilat maddesi yapıyormuş.

Ekli dosyayı görüntüle 101249
Burada önemli bir konu daha var,eko ayarında arçelik 2,5 saat çalışıyor (kılavuz) böyle eko yanlış anlaşılmasın!Tabi 60 dakika 35 dakika fonksiyonları da var.

Son düzenleme:
Tuzun bittiğini kabın içindeki suyun seviyesine göremi anlamaya çalışıyorsunuz?

Tuz kabı içinde normalde tuz dolduruyorum. Bir ay kadar sonra kontrol ettiğimde kabin içine parmağımla yaptığım kontrolde tuz seviyesi olmuyordu. Sadece su oluyordu. Tekrar tuz dolumu yapıyordum. Periyodun bu şekilde idi. Son iki kontrolumde tuz kabin ağzına kadar dolu ve eksilme olmuyor. Bu şekilde anlıyorum. Parmakla ittirdigimde bile altta tuz su karışımı duruyor yani ustte sertleşmiş katman olup altta su yok komple tuz su karışımı duruyor olduğu gibi.

Serkan abim sayfa 10 ve 11.
Tuz miktarı hiç azalmıyor ise switch arızalıdır.

Ekli dosyalar

• BEKO D3 3001 SY Dishwasher.pdf
    9.3 MB · Görüntüleme: 4
Konuyu 16 eylülde açtım bu gün ayın 29 u 6 defa yıkama yapıldı.

Sonuç tuz olduğu gibi duruyor.

Bir oneridi yada fikri olan var mı?

Sanirim bir yerleri tıkandı sökülmesi gerekiyor emin degilim.

Yıkama işleminde simdilik sorun yok ama sebeke suyu çok sert bir süre sonra sıkıntı başlayacaktır.

Benim aklıma gelenler;
-Tuz kabı üzerindeki selenoid arızalı olabilir
-Selenoidi süren triyak arızalı olabilir
-Programsal bir hata olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular