bzd tıkanan sistem nasıl açılır

yokmu

Üye
arkadaslar bir tane sandık tipi bzd kılcal tıkalı açmaya çalısıyorum açamıyorum sistemi r22 ile temizlemeye 16 bar bar basınc verdim açamadım elimde azot yok bu sistem nasıl açılır ?

aseton kullanmalısın. aseton tıkanmaya sebep olan yağın yapısını bozar.sisteme gaz şarjı yaparken kullandığın hortumu tamamen aseton ile doldurduktan sonra arkasından azot basıp bekletmelisin. ( benim 1 gün beklettiğim bile oldu) yağ yavaş yavaş çözüldüğünden vakit alıyor. azot bulamaz isen hava da basabilirsin fakat daha sonra çokk iyi vakum yapmalısın.

saygılarımla.

önerin için tşk ederim deniyecem

Dönüş borusunu ve kılcalı devreden keserek ayırınız
buzlugu vakum ediniz.

Vakumlu buzluga Tavzınt ,etil alkol,aseton,gibi yag çözümleyiçilerden birini doldurunuz

Vakum edilmesinin amacı tıkalı noktaya kadar çözücülerin emile bilmesidir !

Kılcal kısmınıda vakum ediniz çözücülerden birini kılcala da emdiriniz .

Buzluk ile kılcalın birleştigi bölüme 100 derece cıvarında bir ısı tatbik ediniz
5-10 dakikalık bu ısı tatbikinden sonra kılcaldan Soğutucu olmayan bir gazla misal hava ile süpürme işlemini yapınız .

Bu işlemdeki sogutucu gaz kullanılmamasının temel nedeni, yağın tekrar katı hale dönüşmemesi amaçlandıgındandır,

Açılan sisteme temizliyicilerden biraz daha ekleyerek sistemdeki kalıntılarında tamamen drenaj edilmesini sağlayınız.

İşlem bitip montajınızı yaptıktan sonra Drayeri mutlaka degiştiriniz vede 1 saat kadar süre ile vakum yapınız

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri