Buzzer ???

ilk öncelile elinde 0-5 veya 0-6 volt güç kaynagi olması lazım(pilleri seri bağlarsın veya 12 vdc güç kaynagının cıkısını dırencle dusurursun). ardından buzzerın -(eksı) ucuna 0 v tu verırsın. +(artı) 6 vdcyı bır buton(normalde acık) kontagından gecırırsın. boylece butona bastıgında +6 vdc buzzere gıder ve buzer oter.

teşekkürler...

- - - Updated - - -

peki ne kadar ses alabilirim

bunu bılemıyrum dostumm denemen lazımm

denedim ve sonuç sıfır buzzerden tıkır tıkır sesler geliyor sadece... Bana birisi frekansla çalıştığını söylemişti onun bi devresi varsa verebilirmisin...

denedim ve sonuç sıfır buzzerden tıkır tıkır sesler geliyor sadece... Bana birisi frekansla çalıştığını söylemişti onun bi devresi varsa verebilirmisin...

sesin şiddetini volt ayarı ile ayarlayabilirsiniz. tıkır tıkır ses geliyorsa arızalıdır diyebiliriz veya iletkenleri iyi temasta bulunamamışsınız diyebiliriz. benim bildiğim buzzerler sabit bir ses çıkartırlar ve siddeti volt arttıkça artırabilirsiniz... saygılar...

Buzzer devreli değil sanırım 555li devre ile çalıştırabilirsiniz zaten çoğunlukla devresizdir

Transistörlerlede yapılmış devreler var

door-buzzer-with-ne555.jpg

BEEPER.gif

e644411742c964d121b2789fbd0fa0f5b26a51f9_large.jpg

animationtrans.gif

kolay gelsin

Abı benım bıldıgım o buzzerın arasına kondansıtorde koyman lazım

o frekans isi piezzo sirenle ilgili .

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

kondansatörle denicem fakat kaçlık koymalıyım...

Forum istatistikleri

Konular
128,607
Kullanıcılar
450,608
Son üye
cemaliev

Yeni konular

Geri