Bulaşık Makinası Motoru Direncinin Tespiti

Selam
Motoru makineden söküp (mümkün ise)tahrik ettiği pompa vs den ayırıp çalıştırın .Bir fazlı kondansatörlü bir motor olmalı.Motor sargılarında bir sorun varsa motor gövdesi bir dakikaya varmadan aşırı ısınır.Bu arada pens ampermetre ile akımını kontrol edebilirsiniz.tahminen 0,75 cıvarında bir akım olabilir.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Selam
Motoru makineden söküp (mümkün ise)tahrik ettiği pompa vs den ayırıp çalıştırın .Bir fazlı kondansatörlü bir motor olmalı.Motor sargılarında bir sorun varsa motor gövdesi bir dakikaya varmadan aşırı ısınır.Bu arada pens ampermetre ile akımını kontrol edebilirsiniz.tahminen 0,75 cıvarında bir akım olabilir.
Merhaba, cihaz bugün elime geçince akım ölçümü yaptım. Motorun direk çektiği akım 0,29 A. Bu motorların çektiği akım ne düzeyde bilginiz varmı. Tabi motor sökülmemiş durumdayken ölçtüm.

Motor etiketi varsa çekilen akımla kıyaslayıp anormal değer olup olmadığını tespit edebilirsin eğer etiket yoksa sadece akımdan aktif gücünü bulmazsın cosinüsün bilinmesi gerekir.
Merhaba, bulaşık makinasının motorunun çektiği akımı ölçtüm.0,29 A. Herhangi bir etiket olmadığıdan karşılaştırma yapamadım. Normal mi sizce.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri