Bu güneş hücreleri nasıl?

nnur

Üye
Aliexpress
Yukarıda verdiğim güneş hücrelerini 50+50 şeklinde bağlayıp 25v 10 amper güç elde edebilir miyiz?
Burada satılan hücrelerin kalitesi ile ilgili bir şey söylenebilir mi? Yoksa hemen hepsi birbirinin aynısı mı?
Buradaki uygun fiyatlı ürün yerine daha başka 25vluk panel tavsiye edebilir imisiniz?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Average Power (Watts): 2.7 Wp
Average Current (Amps): 5.4Imax
Average Voltage (Volts): 0.5 Vmax
Efficiency up to 16.64 %

10 amper alabilirsin diyor. 50x0.5= 25 volt oda olur.
kverimi 16.64 müş. 17-20 verim yazanlar hücrelerde var.
küçük alanla cok enerji alma derdiniz yoksa verime fazla takılmayın.

Şunu sormak istiyorum.

Neden 50 hücre ? Standart solar panellerde 36 hücre 12 volt için 72 hücre 24 volt için genelde adet hücre kullanılıyor.

Şahsi fikrim 50 hücre 24 volt için bir panel yaparsanız yük altında bu voltaj düşebilir veya güneş alımının azaldığı zamanlar bunlar nedir bulutlu gölge yada güneş açısının tam 90 dereceden kaçtığı zamanlarda sonuç olarak 24 voltun altında kalabilir. Bu durum imalat bittikten sonra geri dönüşü olmayan bir noktada paneli kullanamamanıza neden olabilir. Bunlarıda ( voltaj düşümü ) göz önünde bulundurmanızı öneririm.

Ürün kalitesine herhangi bir şey söyleyemem sertifikasyon varmı ilemiyorum. Bu solar hücreler bir çok kalite testinden geçiyor. Bu hücreler bu testlerden tam not alarak geçip geçmediğini bilemiyorum.

Average Power (Watts): 2.7 Wp
Average Current (Amps): 5.4Imax
Average Voltage (Volts): 0.5 Vmax
Efficiency up to 16.64 %

10 amper alabilirsin diyor. 50x0.5= 25 volt oda olur.
kverimi 16.64 müş. 17-20 verim yazanlar hücrelerde var.
küçük alanla cok enerji alma derdiniz yoksa verime fazla takılmayın.
Bulutlu havalarda voltaj düşümü nasıl olur bilmiyorum. ben paneli kullanarak 24 v motorlarla 4 tekerl ibir motor yapmayı düşünüyorum.

Şunu sormak istiyorum.

Neden 50 hücre ? Standart solar panellerde 36 hücre 12 volt için 72 hücre 24 volt için genelde adet hücre kullanılıyor.

Şahsi fikrim 50 hücre 24 volt için bir panel yaparsanız yük altında bu voltaj düşebilir veya güneş alımının azaldığı zamanlar bunlar nedir bulutlu gölge yada güneş açısının tam 90 dereceden kaçtığı zamanlarda sonuç olarak 24 voltun altında kalabilir. Bu durum imalat bittikten sonra geri dönüşü olmayan bir noktada paneli kullanamamanıza neden olabilir. Bunlarıda ( voltaj düşümü ) göz önünde bulundurmanızı öneririm.

Ürün kalitesine herhangi bir şey söyleyemem sertifikasyon varmı ilemiyorum. Bu solar hücreler bir çok kalite testinden geçiyor. Bu hücreler bu testlerden tam not alarak geçip geçmediğini bilemiyorum.
100 tane hücre satıyorlar. 0,5 voolttan 50 hücre kullanırsam 25 v eder. 24 v motor kullanarak 4 tekerli bir araç yapmay ıplanlıyorum.
Bu nedenle bilgi ve tecrübesi olanlardan yorum bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
aküsüz olmaz. panellerle aküyü şarj etmeli akü ile motoru çalıştırmalısınız. direk panellerden motoru beslemek mantıklı değil.
akü, akü şarj devresi, solar panel, dc motor, dc motor sürücü ...
tork, güç,
redüktörlü motor, dişli sistemleri...

kısaca bunlar hakkında bilgi edinin.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri