Bosch wfo 2062 çamaşır makinesi 8.8.8 arızası

karag

Üye
Merhaba Bosch wfo 2062 çamaşır makinesi 8.8.8 arızası verdi.Sorunu buldum TNY264GN Entegresi bozuktu değiştirdim makina çalıştı 10 gün sonra aynı arızayı tekrar verdi bu entegre nin yeniden bozulmasının sebebi ne olabilir arkadaşlar.Şimdiden çok teşekkür ederim.

şimdi tam hatırlamıyorum
eski arızalı , arıza kodu vermeyen bosch marka çamaşır makinası vardı
diğer bir arıza kodu veren eski çöp diyelim kartı vardı ( model üst )
TNY264GN parça o anda yoktu ,çöp kartan söküp herhalde TNYXXXGN kullandım çalıştı .
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/bosch-wfo-2062-çamaşır-makinesi-8-8-8-arızası.121197/

diğer TNY264GN hasar .
google çeviri yapabilirsiniz .
ksmen benzer sayılır . çözüm yolu olabilir .
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3251524.html

Son düzenleme:
Ent bozulmasına sebep çevre elemanlarıdır, ölçmeden veya değiştirmeden hep 10 gün çalıştırıp değiştirirsiniz.

güzel insan o entegre yandıysa kondastörler de bitik demektir, kondastörleri ve kondastör ayağındaki direnci de değiştir öyle dene

Bu elemanlar siyah bir duman tabakası ile kaplıydı sildim yanan eleman hangisi olabilir, triyak tan şüpheliyim
IMG_20190222_214041.jpeg

Devrenin alt kısmı, peki entegreyi bozmuşmudur tekrardan
IMG_20190222_213945.jpeg

Bu gece devrenin üst kısmında bulunan 12 tane elemanın hepsini teker teker sökerek sağlamlık kontrolü yapacağım.Triyaktan şüpheleniyorum, iki yıl önce triyak kontrol devresi yapmıştım onunla sağlamlık kontrolü yapacağım.
Screenshot_2019-02-22-13-50-32-873_com.alphainventor.filemanager.jpeg

Üstteki resimde değiştirdiğim Tny264gn veya tny264g ikisi aynıymış

Yardım ve tavsiyeler bekliyorum arkadaşlar, şimdiden çok teşekkür ederim.

Bu akşam servise gidip kartın fiyatını sordum 984 TL dediler şaka gibi.11 yıllık makine.

İnşallah başarırım paylaşacağım bilgiler ile başka insanlara yardımcı olmak istiyorum,siz değerli kardeşlerim gibi.

kutuplu kutupsuz kondastörlri değiştir dirençleri de değiştir bernce

arkadaşlar offline switch mode devresi lineer entegresi tny264 arızalı ise yanındaki elektrolitik olan 10uf400v yada 4.7uf 400 olabilir bunları mutlaka değiştirin çünkü sağlam gibi görüksede yüksek frekanda anahtarlama yapar iken esr değerinden dolayı direnç gibi vazife yapaçağından tny 264-274-276.... gibi entegreyi bozar

S.a. Bosch wfo 2062 camasir makinasının motorunu ve bosatlma pompasini degistidim. Kart tarafina su kaçırmışım ilk denememde cizirti ve hafif koku geldi. Simdi de ekran normal oldugu halde calistirmaya başladığımda bosaltma pompasi 3 saniye calisiyor duruyor. Saat saymaya dev ettigi halde tik yok. Bir süre sonra bostma pompasi çalışıyor durmuyor. Reset ise yararmi bilen varsa yazarsa sevinirim. Kartta ne olmus olabilir onarilabilirmi? Saygilar

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri