bosch was20361 tr rulman değişimi sonrası gıcırdama

dgncool

Üye
rulman değişimini kendimiz yaptık fakat makine harekete ve durma esnasında gıcırdama sesi alıyoruz neden kaynaklana bilir videosu var atabilirsem dinleticem size

Son düzenleme:
rulmanı gres ile yağladın mı? rulman yuvaya düz oturdu mu? birazdan servisçilerde yazar nedeni...

Bu videodaki sesi dinlediğimde kapak contası ile cam kapak arasındaki sürtünme sesi şeklinde bu sesi algılayıp yorumladım. Çünkü bu ses sanki lastik ve cam arasındaki sürtünmeyle çıkan bir ses gibidir. Ön kapak contasının tambura temas eden yüzeylerinde çok aşırı kir birikince de bu ses oluşubiliyor. Bu yönüyle kapak contasının tambura temas eden iç tarafının temizliğini yaptıktan sonra elinizle bu kasnağı çevirip bir de öyle bakın,bu sonuç değişecek mi? Kolay gelsin.

ne acayip alman bu? ne cins arızaları var ...

gress yağı hiç kullanmadık ses önden diil arkadan hızlandığında bu ses yok sadece ilk hareket ve durma anında

makinayı sıkmada çalıştır rulman ısınıyor mu? bak rulman kasıyorsa ses yapabilir ve o ses rulman için iyi değil gres gerekli rulman gresi.

bunları yapmak için greslemek için tekrar kazanımı sökmek gerekir

evet gerekir kazanı nasıl? çok kurcalanmış mı?

yıkama esnasındaki video video da cok sesli çıkmış bu kadar kulak boğan ses yok
kazan ilk defa söküldü 5 senelik makine ya usta iyi çakqmadı rulmanı yada gress sürmediğimiz için rulmanların içi plastikti bilmiyorum hepsimi öyle içinden çıkan rulmanlarda plastik yoktu çıkanları götürdüm yenilerini ona göre aldım bu kazanı sökmek içinde epey uğraştık tekrar aynı seyleri yapmak gözümde büyüdü

kayışı değiştirdin mi? kayış kaçırıyor galiba motor tarafından döndürüyor ama sesi o yapıyo gibi.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri