Bosch SGS23E02EU (2 programlı) su almıyor

Merhabalar ustadlar,
Bosch SGS23E02EU (2 programlı) su almıyor.
Makine çalışıyor ama su almıyor, ventil ve filitre kaynaklı değil.
Servis kart diyor ama garanti edemiyor. Ne yapayım nasıl yardımcı olabilirsiniz?
Mesela manuel su bıraksam içine boşaltım yapıyor.
Kart fotoğrafları ektedir.
Değerli desteklerinizi bekliyorum.
Şimdiden çok tşkler.
Saygılarımla.
image.jpg
image.jpg

Servis yetkili servis ise ; "Servis kart diyor ama garanti edemiyor. " ( anlayamıyorum ) ne demek ?

Kart olabilir diyor, değişip görelim diyor. Şans içinde o kadar para vermek istemedim üstad

* Ben makinanizin garantisi anlamıştım, degissin çalışmayan karta siz nicin para odeyesiniz? Çalışmazsa taktiği kartı geri söküp, sizin kartınızı geri taksin. Siz servis +işçilik ödemiş olursunuz.
* Eliniz yatkinsa çıkma kart takabilirsiniz.

çalışıyor derken nasıl çalışıyor yani?

bulaşık makinesinin çalışması için ;

makinenin kapağını kilitledikten sonra
ilk olarak ilk 40 saniye pompa çalışır
ikinci olarak ventil devreye girer su alır sayaç suyu saydıktan sonra motor devreye girer ve çalışır..

sizinki hangi aşamada kaldı?

bence taşma şamandırasına bakın

Ventili açacak komutu ya da sinyali göndermiyor. Ventile dışardan 220V verdim çalışıyor ama makine ventili acacak komutu vermiyor nedense su almıyor motor sesi geliyor ama

Üstadım aynı sorun bendede var.vrntile elektrik verdim su veriyor.ama makinaya takınca su vermiyor.siz nasıl çözüm buldunuz

Ventil suyu açmıyorsa kapak kapanmıyor olabilir. Ya da kapak svicine bir bakın devreyi tamamlıyor mu? Aksi halde kontrol kartı üzerinde de sorun olabilir, oksitlenme, kanal kopuğu gibi. Öncelikle ventil bağlantıları kontrol edilmeli. Bendeki bosch makinede de bir ara sorun vardı, düğmeler çalışmıyordu. Komple kartı söktüm, temizleyip kontrol ettikten sonra taktım çalışmaya başladı. Ufak tefek sorunlarla halen çalışıyor. Basılan düğmeler bile basık kalmış olabilir.

Merhaba,

Ventilin kablolarını çıkarıp haricen ventile enerji vererek ventili kontrol ediniz.
Kapının açık kapalı olduğunu anlayan anahtarı kontrol ediniz.
Su akışını ölçen reed röleyi kontrol ediniz

Bosch grubu beyaz eşyaların yedek parçaları aşırı pahalı İNŞAALLAH anakarttan değildir.

Merhabalar ustadlar,
Bosch SGS23E02EU (2 programlı) su almıyor.
Makine çalışıyor ama su almıyor, ventil ve filitre kaynaklı değil.
Servis kart diyor ama garanti edemiyor. Ne yapayım nasıl yardımcı olabilirsiniz?
Mesela manuel su bıraksam içine boşaltım yapıyor.
Kart fotoğrafları ektedir.
Değerli desteklerinizi bekliyorum.
Şimdiden çok tşkler.
Saygılarımla.
Ekli dosyayı görüntüle 66779Ekli dosyayı görüntüle 66780
HAngi sehirdesiniz eger yakinsa bendede ayni makina var yikama motoru calismiyor.yakinsak kartlari deneme firsatimiz var. 554.1261160
Ventili açacak komutu ya da sinyali göndermiyor. Ventile dışardan 220V verdim çalışıyor ama makine ventili acacak komutu vermiyor nedense su almıyor motor sesi geliyor ama
Girisdeki filitreye bakin tikali olabilir.
Kart olabilir diyor, değişip görelim diyor. Şans içinde o kadar para vermek istemedim üstad
Ayrica Z9M diye 3 adet triyak var bunlara bir bakin tüm voltaj gecislerini bu 3 triyak sagliyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri