Bosch Bulaşık makinesi musluk işareti yanıyor

erkanuzum

Üye
Merhabalar Bosch bulaşık makinesi ilk önce normal çalışıyor gibi hata vermiyor fakat su almaya başlıyor ve su alma işlemi uzun sürüyor "musluk" işareti yanıyor.Sonrasında su almayı tamamlıyor musluk işareti sönüyor fakat bu sefer yıkamaya geçmiyor.Filtreleri komple kontrol ettim sorun görünmüyor sizce neden olabilir.Teşekkürler

Merhabalar Bosch bulaşık makinesi ilk önce normal çalışıyor gibi hata vermiyor fakat su almaya başlıyor ve su alma işlemi uzun sürüyor "musluk" işareti yanıyor.Sonrasında su almayı tamamlıyor musluk işareti sönüyor fakat bu sefer yıkamaya geçmiyor.Filtreleri komple kontrol ettim sorun görünmüyor sizce neden olabilir.Teşekkürler
Benimde aynı sorun var, çözdünüz mü siz sorunu?

suyu çok yavaş alıyor ise musluktan gelen taziği ve filitreleri kontrol edin onlarda sorun yoksa ventili arızalıdır değiştirin

suyu çok yavaş alıyor ise musluktan gelen taziği ve filitreleri kontrol edin onlarda sorun yoksa ventili arızalıdır değiştirin
Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Öncelikle bu arıza sık sık yapıyordu. Edindiğim bilgilere göre su cebinde katılaşmış pislik vardı ve yuvarlak lastik denilen parça hareket etmiyordu. Çok zor da olsa temizleyerek şamandırayı yani lastik parçasını hareket ettirebildim. Makine bunun ardından en az 10 sefer sorunsuz yıkama yaptı. Ama bugün aynı hatayı verdi. Bir kaç kapatıp açmadan sonra programa devam etti. Şu an yıkama yapıyor. Dediğim gibi makina çok kararsız. Su basıncından çok şüphe ediyorum çünkü binaya yeni makine takılmış, bundan sonra basınç azaldığını hissetmiştim zaten. Bu arada su sayacındaki reed röle sağlam işini yapıyor. Anakart arızalı olabilir mi? Yardım edersen çok sevinirim.
Su cebindeki pislik böyleydi.

Ekli dosyalar

• IMG_20200622_135036.jpg
    IMG_20200622_135036.jpg
    299.7 KB · Görüntüleme: 93
  • IMG_20200622_135031.jpg
    IMG_20200622_135031.jpg
    419.8 KB · Görüntüleme: 85
Bulaşık makinelerinde kartı aşağıda olan görmedim, kafanız karıştı sanırım. Çam. makinesi bile tümden elektronik olduğundan beri kartı ön paneldedir. Direct drive modellerde motor sürücüsü ayrı elbet.

Bulaşık makinelerinde kartı aşağıda olan görmedim, kafanız karıştı sanırım. Çam. makinesi bile tümden elektronik olduğundan beri kartı ön paneldedir. Direct drive modellerde motor sürücüsü ayrı elbet.
Sağ altta olan besleme ve işlemcinin bulunduğu kart nedir peki? Ayrıca, ön panelde sadece buton ve ekran var.

Ekli dosyalar

• IMG_20200717_172002.jpg
    IMG_20200717_172002.jpg
    557.1 KB · Görüntüleme: 26

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular