Bosch power55 su almıyor hortum dan olabilir mi

fbozkan

Üye
Merhaba bosch power 55 bulaşık makinesi kullanıyorum makıne ıcerısıne su almıyor kırmızı musluk işareti yanıyor bulaşık makinesini öne doğru çektiğim zaman bazen su alıyor bazen almıyor yıkama başlıyor makineyi içeriye doğru ittirdiğim zaman su almıyor bir de hortumun makineye giriş kısmı olan başlıktan bip diye ses geliyor elımle cevırdıgım de ise ses kesiliyor temiz su hortumun da kırık vs sorun olabilir mi resimleri paylaşıyorum filtrelerini kontrol ettim temiz musluktan su geliyor teşekkürler.
8eedd9da-b576-4bf0-9afd-4c74e28662ec.jpg

09bbf4ff-8019-41d1-a53b-d0ee89c69af1.jpg
82860b5d-9e37-49e3-85a6-ce7b786683dc.jpg

Hortumun girişte kalan boğaz kısmını sola yada sağa alıp(hortumun sıkışmasını önlemek) sıkıp deneyin muhtemelen hortum sıkışık ,bu hortum hiç güven vermiyor siz evde yokken suyun basıncı artınca mazallah patlayıp evinizi batırabilir değişmesi tavsiye(çok uzun olmasın ,kısada olmasın makineyi öne çekince de rahat gelsin)
Sıkıntı devam ediyorsa suyu alan elektronik vanadan(selenoid su alma vanası) kart arızasına kadar uzun bir seçenek var ,profesyonel yardım almanız önerilir.Kolay gelsin.

Hortumda sıkışma olduğu için makine su alamıyor. Su alamadığı için de musluk işareti ışığı yanıyor. Su giriş hortumunu değiştirin bence.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri