bosch wfm 3600 camasir makinasinda su alma konusunda sikinti yasiyoruz. bunun disinda baska bir bosch makinanin da motorunun yandigi, degismesi gerektigi söylendi.
ankarada bosch camasir makinasi icin parca temin edebilecegim yerler nerelerdir, bilen varsa yardim edebilir mi acaba?
tesekkürler...

pacific 5128 yardım...

- - - Updated - - -

profilo pacific 5128 kartın bağlantıları nasıl yapılır, yani söküldü ve karıştı kablolar.Hangisi nereye takılacak .Acil yardım...

Ali bey merhaba
Makinanın modeli Bosch wfl 186 KTR/09 Bir sene önce su ısıtma işlemi yapmıyordu. Rezistans patlamıştı, ve Kontrol kartı üzerinde de rezistans rölesinin çıkışında yol kopmuştu. yola köprü atmıştım ve rezistansı değiştirmiştim. Bir yıldır sıkıntısız çalıştı. dün yine soğuk suyla yıkadığının farkına vardım. Yaptığım kontroller sonucunda;

1-rezistan sağlam.
2-Su aldıktan sonra devreye giren diaframlı pnömatik röle sağlam.
3-Kart üzerindeki rezistans rölesini söküp dışarıda test ettim. sağlam.
4-Rezistans rölesi tetiklenmiyor. (Ben tetiklersem rezistans devreye giriyor)
Ali bey
Ben pc anakart tamircisiyim, kart üzerinde gözle görülür yanık eleman yok. Fakat çamaşır makinasının çalışma prosedürünü bilmediğimden rezistans rölesi hangi durumlarda tetiklenmez öğrenmek istiyorum.Bir de bu makinadaki termostat sistemi mekanik olmadığına göre termostat çalışma sistemi hakkında bilgi verirseniz makbule geçer. Teşekkür ederim.

Merhaba,

RV 20 MODEL Kartın üzerinde TA, TA, CO, T2, E3, E2, E1, R, L1, L, N, F Harfsel simgeler var. Motorun içine giden 2 adet uç, 2 adet kömürlere giden uç, 2 adette takodan gelen uç bulunuyor. Bu uçları kartın hangi uçlarına bağlayacağım. Rica etsem yardımcı olur musunuz?

Saygılarımla.

ali bey merhaba
makinanın modeli bosch wfl 186 ktr/09 bir sene önce su ısıtma işlemi yapmıyordu. Rezistans patlamıştı, ve kontrol kartı üzerinde de rezistans rölesinin çıkışında yol kopmuştu. Yola köprü atmıştım ve rezistansı değiştirmiştim. Bir yıldır sıkıntısız çalıştı. Dün yine soğuk suyla yıkadığının farkına vardım. Yaptığım kontroller sonucunda;

1-rezistan sağlam.
2-su aldıktan sonra devreye giren diaframlı pnömatik röle sağlam.
3-kart üzerindeki rezistans rölesini söküp dışarıda test ettim. Sağlam.
4-rezistans rölesi tetiklenmiyor. (ben tetiklersem rezistans devreye giriyor)
ali bey
ben pc anakart tamircisiyim, kart üzerinde gözle görülür yanık eleman yok. Fakat çamaşır makinasının çalışma prosedürünü bilmediğimden rezistans rölesi hangi durumlarda tetiklenmez öğrenmek istiyorum.bir de bu makinadaki termostat sistemi mekanik olmadığına göre termostat çalışma sistemi hakkında bilgi verirseniz makbule geçer. Teşekkür ederim.

ısıtma kontrolü ntc dediğimiz parçanın omaj değişime bağlı olarak elektronik kart tarafından ayarlanmaktadır.siz ntc yide kontrol ediniz.

merhaba benim sorunum bosch maxx wfl 1610 çamaşır makinesi ile ilgili makina çok az su alıyor yıkamaya başlat dedikten sonra en fazla 3 kez kısa süreli su alıyor baktığımız zaman hiç su göremiyorum ve hep böyle çalışıyor acaba benmi bilmiyorum arızamı var yoksa makinanın normal yıkama şekli bumu

bu modeller zaten az su ile çalışır.çamaşırı birbirine sürtünerek temizleme pirensibine göre çalıştığı için az su ve elektrik tüketimi ile tasarruf sağlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri