Birden fazla trafo kullanımı

Mart ayındaki bir soruya şimdi cevap verilince insan kitlenip''Ben bu soruyu niye sormuştum'' diye düşünüyor.Şimdi anımsadım.
Bana sorulan bir soru ile benim- o tarihte-forumda tartıştığım soruyu(Nötr dengesizlik akımı toprağa akar mı?)kafamda birleştirmiş;fabrika şartları ile örneklemeye çalışmışım.İyi bir cevap alabilmek için açık bir soru sormanın önemini ıskalamışım.
Nötr dengesizlik akımı konusu net olduğundan asıl soru şu şekilde olmalıydı:
İlçemizin girişinde yüksek gerilim şalt sahası var.Hemen yolun karşısında ise bir beton santrali.Kendilerine ait trafoları mevcut.Beton santralindeki çalışanlar bazen anlam veremedikleri açmalar ve gerilim dengesizlikleri ile karşılaşıyorlarmış.Sorun yaşadıkları anlarda şalt sahasında da koşuşturma yaşandığını farketmişler.Toprak direnci çok küçük olduğundan oradaki arızanın kendilerini etkileyip etkilemeyeceğini merak etmişler.Ben net bir cevap veremedim.
Verebilecek olanlardan öğrenmek isterim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bizde sizinle birlikte öğrenmiş olduk sayın alidemir017..

Mart ayındaki bir soruya şimdi cevap verilince insan kitlenip''Ben bu soruyu niye sormuştum'' diye düşünüyor.Şimdi anımsadım.
Bana sorulan bir soru ile benim- o tarihte-forumda tartıştığım soruyu(Nötr dengesizlik akımı toprağa akar mı?)kafamda birleştirmiş;fabrika şartları ile örneklemeye çalışmışım.İyi bir cevap alabilmek için açık bir soru sormanın önemini ıskalamışım.
Nötr dengesizlik akımı konusu net olduğundan asıl soru şu şekilde olmalıydı:
İlçemizin girişinde yüksek gerilim şalt sahası var.Hemen yolun karşısında ise bir beton santrali.Kendilerine ait trafoları mevcut.Beton santralindeki çalışanlar bazen anlam veremedikleri açmalar ve gerilim dengesizlikleri ile karşılaşıyorlarmış.Sorun yaşadıkları anlarda şalt sahasında da koşuşturma yaşandığını farketmişler.Toprak direnci çok küçük olduğundan oradaki arızanın kendilerini etkileyip etkilemeyeceğini merak etmişler.Ben net bir cevap veremedim.
Verebilecek olanlardan öğrenmek isterim.

Beton santrali şalt sahasından besleniyorsa şalt sahasındaki problemlerin beton santralini etkilemesi kaçınılmaz. Ancak aynı anda problem yaşanması iki tesis arası toprak kaçağı/bağlantısı/etkisi olduğunu göstermeyebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,002
Son üye
enginyayl

Yeni konular

Geri