Bir Elektrik Mühendisi Öğrencisine Tavsiyeler

eskiesnaf

Üye
Merhaba. Ben elektrik mühendisliği öğrencisiyim. Forumda birkaç tavsiye konusuna baktım ama genellikle elektronik üzerine tavsiyeler verilmiş. Benim ilerde yönelmek istediğim alan elektriğin üretim ve iletim hatları. Özellikle yüksek gerilim üzerinde uzmanlaşmak istiyorum. Açıkçası kendimi geliştirmem için ne yapmam lazım pek bilmiyorum. Yani mesela diğer tavsiye konularında pic ve programlama dilleri öğrenilmesi gerektiği söylenmiş. Pic benim işime yarar mı bir yüksek gerilim mühendisi olarak? Yani demek istediğim öğrenci iken ders dışında kendimi hangi alanlarda geliştirmeliyim? Hangi programları bilmem lazım? Kendi kendime yapabileceğim projeler neler olabilir? Bir elektronik mühendisi arkadaşım 3D yazıcı yapıyor mesela. Ben ne yapabilirim?

Sadece elektrik mühendisleri değil makina ve bir çok mühendis , elektronik öğreniyor. Özellikle pic gibi yazılım ağırlıklı bilgiler. Çünkü artık elektronik ve yazılım her şeyin içine girdi. Zaman tasarruf zamanı . Keşke her mühendis sadece kendi alanlarında çalışma yapabilseydi. Günümüzde her şeyden biraz bilgi sahibi olmak gerekiyor. sadece teknik değil hukuk ve yerel yönetim mevzuatınıda biraz öğrenmek gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri