Bina girişindeki 380v sigortası bulunmuyor

Pexmac

Üye
Merhabalar Yakın zamanlarda bina üzerindeki 380 volt girişinde bir kaçak olduğunu tespit ettim. Binamız yaklaşık 60-65 yıllık bir bina. Bununlar birlikte bina içerisinde 380v girişine hiçbir sigorta takılmamış. Bu sebeple 380v gerilimine bir müdahalede bulunamıyorum .Bu sigortaların bina dışında bulunma ihtimali var mıdır?. Şuan da bina içerisinde tek bir sigorta hariç hiçbir sigorta çalışmıyor bu sigorta ise kablo kesitine bakılacak olursa bina içi aydınlatma için takılmış sigortayı açtığım anda bir arc oluşuyor ve sigorta atıyor bunun neden olabileceğini bilen varsa yardımcı olabilir mi?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrikçi misiniz değilseniz bir elektrikçi çağırınız can güvenliğiniziçin.Eğer elektrikçi isenin tesisat kosusnuda bir bilgniz yok galiba.
Bina 60 65 yaşında dahil olsa enerji dağıtım şirketleri eski sayaçları değiştirdiler cipi sayaçlara geçtiler ülke genelinde.Sigorta olmama gibi bir olasılığı yok. Ana branşman kablosu bir devre kesiçiye girmelidir yoksa o binaya elektrik verilmez. Branşman kablosunda bir sorun varsa dağıtım şirketin arayın enerjiniz kesinler.

Elektrikçi misiniz değilseniz bir elektrikçi çağırınız can güvenliğiniziçin.Eğer elektrikçi isenin tesisat kosusnuda bir bilgniz yok galiba.
Bina 60 65 yaşında dahil olsa enerji dağıtım şirketleri eski sayaçları değiştirdiler cipi sayaçlara geçtiler ülke genelinde.Sigorta olmama gibi bir olasılığı yok. Ana branşman kablosu bir devre kesiçiye girmelidir yoksa o binaya elektrik verilmez. Branşman kablosunda bir sorun varsa dağıtım şirketin arayın enerjiniz kesinler.
Bilgilendirme için teşekkürler. Yarın enerji dağıtım şirketi ile iletişime geçeceğim. Benim asıl branşım zaten elektronik üzerine. sadece izlemem gereken yolu öğrenmek istemiştim.

Dağıtım şirketi ikinci seçenek, iç tesisat arızası var. Şirket iç tesisat arızası da bakmaz. Önce elektrikçi çağırın, O dışarıda bina üzerinde yer altında veya direk üzerinde mevcut olması gereken kesiciyi bulur. Gerekli müdahaleyi yapar. Her şeye rağmen,dediğiniz şekilde bir kesici mevcut değil ise, elektrikçi bir kesici montajı hazırlığı yapar. Şirkete müracaat ederek , binanın elektriğini kestirerek kesiciyi devreye alır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri