Bilgisayar şifre istiyor?

kemal3571

Üye
kasayı bilgisayara taktım.windows açılınca şifre istedi.şifreyi bilmediğimizden de açamıyorum.güvenli modda denedim yine istiyor. nasıl açılır yardım ederseniz sevinirim.teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
islemcinin pilini resetlersen sanirim hallolur gibime geliyor yahutta windows cd sini takip cd den baslat bas formati gitsin icinde onemli bilgiler varsa zaten muhtemelen d de dir hic bir sey olmaz c deki bilgilerin gider ama solyim.muhtemelen daha teknik cozumleri vardir benim ki bunlar kolay gelsin.

windows şifreliyse pili çıkartmak işe yaramaz.pili çıakrtıp şifre sıfırlama sadece BIOS şifrelerinde geçerli.Arkdaşın linkini yolladığı programı denemedim ama işe yarar gibi duruyor,
A@PC Windows XP 2003 password reset. Boot from floppy & USB drive.
burda nasıl flopy disk veya usb flash oluşturacağın yazıyor.
birdene derim.işe yararsa haber veririseniz seviniriz :)
kolay gelsin

işlemci pili diye bir şey yok o bios pili :) sanırım karıştırdınız.

admin şifre kırıcı diye google da arat bu program ile şifreyi değiştirebiliyorsun.pc ni cd den açılır şekilde ayarla

güvenli veya kip modunda başlat ondan sonra şifre yerine administrator yaz bide böyle dene büyük ihtimal açılır sonra kullanıcı hesaplarından bu şifreni kaldırırsın

pc yi kapat fişini cek ondan sonra bios pilini cıkar (anakart uzerinde saat piline benziyor)birkac dakika bekle ve tak muhtemelen sorunun hallolur

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri