Raspi usb sürücüleri

Cromorg

Üye
Selam , Raspberry Pi 4 var elimde çalışıyor , ben raspiyi usb den bilgisayara bağladığımda serial porttan görünmesini istiyorum ama gözükmüyor bi kaç bişey denedim ama olmadı bunun bir sürücüsü felan varmıdır bildiğiniz , ya da güncelleme mi lazım bi yol gösterir misiniz ? başka bir kartı flashlamak için kullanıcam ö yüzden lazım teşekkür ederim aktif midir forum bilmiyorum bi sansımı deneyeyim

ssh dan bağlanıyorum ama orada kartı dfu moda sokmam isteniyor orada sorun var flashlayacağım kart dfu moda girmiyor bende dfu moda sokmadan flashlarım diye umut edeyorum aklıma usb to serial adaptör geldi dur bide onu deneyeyim direk seri porttan bağlanayım o zaman görür

RPi 4, dfu modda mı açılıyormuş?
Nerede bu? Link?

yok abi kart şu flashlamam gereken kart
https://tr.aliexpress.com/item/1005...t_main.29.7de73d12zIkjsh&gatewayAdapt=glo2tur

bunun için raspi , fly pi , gibi bir hosta ihtiyacım var klasik yöntemde bu kartları birbirine bağlıyon sonra sb2240(2040) ı dfu moda alıyon ssh la pi ye bağlanıp firmware yüklüyorsun. dfu moda alamadığım için sb2240 ı ssh da cihaz gözükmüyor ,gözükmediği için de firmware yükleyemiyorum hocam durum bundan ibaret teşekkür ederim ilginiz için

Entegrenin ismi nedir? Okuyamadım resimden.
Ona göre söyleyebilirim. Ya da siz de kendiniz
internetten bulursunuz.

Eğer STM32F103 ise; kart enerjili iken; yüklenecek
program hazırlanır ve yükle komutu verilir.
BOOT0 butonuna basılı tutulurken RESET
butonuna basılıp bırakılır. Yükleme başlayınca
BOOT0 butonu bırakılır.

Son düzenleme:
stm32g0b1

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    59.2 KB · Görüntüleme: 11

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular