Bilgi - Kontrolünü yaptığım bir işletmede endüktif cezadan kurtaramıyoruz

Gündüz değerleri de var mı? Gerilim trafosunun ve akım trafosunun oranınını da söyler misiniz?
akım trafosu oranı 30/5 gerilim trafosu oranı 315 sisteme 2 adet 400 kva trafo bağlı

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    116.6 KB · Görüntüleme: 9
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
gibi buda herhalde monofaze kondansatör ihtiyacı duyuyor trifazeyi algılayıp devreye almıyor
Entes röleniz eski ise devrede monofaze kondansatör yoksa sorun yaşamanız normal birde enteslerde ilk kademe niz trifaze olmak zorunda eğer ilk kademe trifaze kondansatörün bir fazı kademe kaybetse kompanzasyon doğru çalışmaz

Entes röleniz eski ise devrede monofaze kondansatör yoksa sorun yaşamanız normal birde enteslerde ilk kademe niz trifaze olmak zorunda eğer ilk kademe trifaze kondansatörün bir fazı kademe kaybetse kompanzasyon doğru çalışmaz
entes röle ilk kademe trifaze bağlı zatwen sistemde monofaze kondansatör yok sıkıntı ondan olabilir galiba

Bu tespitiniz doğru değil . Kondansatörlerin devrede olduğu her an kapasitif tüketim kayıttadır . Sizin dediğiniz gibi sistem normal dengedeyse ben kapasitif tüketmiyorum algınız yanlış .
3 fazdaki İndüktif değerler daha fazla ise kapasitif hiç yazmaz. Zaten aktif ve indüktif toplam endeksler yüksek, kapasitif toplam 21 de kalmış

Cüneyt hepsi devrede diyor grupların ama ben ona şaştım . Ya akım çekmiyorlar ya başka bir terane var.

3 fazdaki İndüktif değerler daha fazla ise kapasitif hiç yazmaz. Zaten aktif ve indüktif toplam endeksler yüksek, kapasitif toplam 21 de kalmış
Kusura bakmayın ama bence bilgilerinizi ya da bilmediklerinizi gözden geçirin . Bu bilginiz tamamen yanlış . @sami inci baba yanlışmıyım allah aşkına ?

Hayır ya,470 kW demand mevcut, tesis Taş kırma tesisi, coş fi değeri düşüktür zaten, devrede güç kaybına uğramış 210 kvar yetmez tabi

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    322.5 KB · Görüntüleme: 13

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,022
Son üye
Azatt