basit kettle tasarımı ve kibrit çöpü üretimi

TOTMETİ

Üye
merhaba arkadaşlar ..ben basitçe kettle tasarımı ve kibrit çöpü üretimi ikisi ayrı konu

öğrenmek istediğim basit bir kettle için hangi parçalar kullanılır ve hangi sensörler (fiyat - performans açısından) .basitçe açıklarsanız çok sevinirim.

birde kibrit çöpü üretmek istersem hangi tip sensör kullanmalıyım .

şimdiden teşekkür ederim

kettle için bir rezistans ve termostata ihtiyacın var.termostat 100^oC (100 derece) deyani su kaynadığında devreyi açar ve rezistansa giden elektriği keser.termostatın birçok çeşidi var alacak olursan satıcıya ne için olduğunu anlat ki sana lazım olan doğru tipte termostat versin.
kibrit çöpü üretmek çok genel bir yaklaşım, senin elinde k. çöpü üretiğin bir düzeneğin var da otomatik hale mi getirmek istiyorsun?yahut tamamen sıfırdan böyle bir makina mı yapmak istiyorsun?ha ben yardımcı olamam ama sorularımızı açık ve anlaşılır şekilde sorarsak cevap ve yardım almamız kolaylaşır.

Arızalı bi kettle bulup parçalayıp içindeki malzemeleri görmeniz yararınıza olacaktır.

teşekkürler..amacım en ucuz yolla bir kettle yapmak ,yani ucuz yöntemde kullanılan termostatlar nelerdir.

kibrit çöpü ise ; kibrit çöpü üretiminde hangi tip sensör kullanmalıyım ölçüm ve ayarlamalar yaparken ?

Son düzenleme:
Ne kadar ucuz olursa olsun güvenli de olmak zorunda, bu sebeple rezistansa bağlı bir üst limit termostat ve su sıcaklığı 95-98 santigrat dereceye(yaklaşık-araştırılmalı) ulaştığında devreyi açacak bir termostat lazım.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri