Sensör Başlığı ve Node Elektronik Devre Şeması Çizimi Yardımınızı Bekliyorum

projeec

Üye
Merhaba herkese,
Ben aslen yazılım ile uğraşıyorum, iyi bir yazılımcıyım diyebilirim, bunu söylememin sebebi ben sizden bu yardımı isterken yazılım konusunda ben de yardımcı olmaya açığım, birçok farklı şey gelir elimden. Ama bu elektrik-elektronik başka
:)
. Bu sebeple sizden yardım talep ediyorum. Biliyorum ki ben bi' yere kadar gelip sizden yardım istemem gerekir fakat şema için sıfırdan bir yardım talep ediyorum. Hal böyle olunca fiyat teklifi iletmenize de açığım. Pcb tasarım ve dizgi için destek alıyorum,şu an şema çizimi gerekmekte öncelikle, bütçe konusunda sorun olunca işi ehli olanlara açmak istedim. Bu forumu çok tükettim üretim sürecinde, şimdi üye oldum bu konuyu açmak için.
Konuya gireyim, yanlış terim kullanırsam şimdiden kusura bakmayın:

Bir sistem için profesyonel olarak kendi cihazlarımızı bastıracağız. Bunun sadece "elektronik devre şeması" kısmı için yardım arıyoruz. 2 adet şema söz konusu

Sensör Başlığı
İçinde toprak nem sensörü, toprak sıcaklık sensörü, hava nem ve sıcaklık sensörü ve karbondioksit sensörü bulunacak. İletişimi rs232 ile yapacak. (Tüm sensörler tek bir devrede olacak. +(artı) şeklinde olacak, alt tarafı toprağa girerken diğer kısımları dışarıda kalmış olacak)

Node (Sensör başlıklarının bağlı olduğu microcontroller barındıran board )
4 adet priz girişi olacak. Bu prizlerin beslenmesi için yüksek gerilim kaldırabilen bir giriş olacak. Bu prizlerden özellikle 1 tanesi üzerinden sanayi elektriği geçen, 60 btu luk klimaların prizlerini bağlayacağımız, akımlarını kontrol edecek priz olacak. Sensör başlığıyla rs232 bağlantısı yapacak ve ordan okuyacak, (4 adet rs232 bağlantısı olacak yani). Tabi bir de 1 adet yüksek gerilim power girişi olacak, kendi girişlerine dağıtmak için.

Bu node USB ile RaspberryPi (gateway olarak ilk etapta bunu kullanacağız)'ye bağlanacak.

Node için özetlemek gerekirse:

1x usb , 4x rs232, 1 power girişi ( yüksek gerilim ), 4x priz || olacak.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Merhaba projenizde yardımcı olabilirim yazılım siz yapacaksınız malzeme seçimi olarak sensörler hazırmı yoksa kendi imalatınız olacak

Merhaba projenizde yardımcı olabilirim yazılım siz yapacaksınız malzeme seçimi olarak sensörler hazırmı yoksa kendi imalatınız olacak
Merhaba cevabınız için teşekkürler, projenin yazılım vs gibi kısımları tamam aslında. O kısımları hiç düşünmeyin kafa karışıklığı olmasın, açıklamak için yazdım. Sadece şu an yukarıda yazdığım sensör başlıklarının ve node'un devre şeması çizilecek. Şema çizildikten sonra biz pcb tasarımı ve baskıyı dizgiyi kendimiz yapacağız.

Forum istatistikleri

Konular
128,151
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri